Alef Finalini Yaptı Peki Neler Oldu

Alef Finalini Yaptı Peki Neler Oldu

Erkan Kavas

Settar komiser rolünde Ahmet Mümtaz Taylan gerçekten güzel bir çıkardı. Ama nedense ingiliz lakaplı Kenan İmirzalıoğlu biraz sırıttı. Melisa Sözen hikayeye süs olsun diye eklenmiş bir karakterdi. İdare etti diyebiliriz.

Önerilen Yazı : Alef Yeni Bölümü ile Bu Akşam Geliyor!
Alef yayınlandığı gün ciddi anlamda konuşulan bir internet dizisi oldu. Bunda Blutv'nin başarılı reklam politikasının da büyük bir etkisi var. 3. bölümü yayınlanacak olan dizi de cinayetler içinde mücadelenin devam etmesi bekleniyor.

Dizinin genelinde bir cinayet serisi üzerine gidildi, final yavaş bir geçişle hikayeyi aldı göklerde bitirdi. Şunun altını çizmek lazım 8 bölümlük bir dizi serisinde bazı olayların havada kalması normal. Ama Alef'in öyle çok geride bıraktığı bir hadise kalmadı.

Olan oldu, giden gitti. Peki işleyiş nasıldı derseniz, iyiydi bence... Özellikle o tarikat yapısı, emniyetteki o kel kafalı amca bazı şeylerin altını çizdi. Ama Melisa Sözen'in böyle tarikatçı takılıp sürekli içki içiyorum ha.. Sevişiyorum ha modeli. baya baya sırıttı. Hani Erkan Can'ın oynadığı Takva geldi aklıma...

Kenan İmirzalıoğlu'nun ölen eşi ve kızı ada sürekli hikayeyi boğdu. Bir de gereksiz yere şu adli tıpçıyı çok ekrana taşıdılar. Hani bir şey çıkacak gibi.

Derinlik yapmadan çok fazla tarikatlaşmadan olayı bitirmeleri iyi oldu. Bu tarikat mevzularında en kötüsü nedense Kurtlar Vadisi'ydi. O dizide hatırlarsınız sürekli bir tarikat ehli modeli vardı. Sanırım o dönem seyirci bunu yiyordu. Eğer Alef o noktayı daha da zorlasaydı işler istenilen yere gelmezdi.

Bence Ahmet Mümtaz Taylan'a yeni bir dizi daha çekilmeli. Adamı izlerken zevk alıyorum.

Alef'in hikayesi burada bitmiş ve cinayetler sonlanmış olabilir ama... Bizim için henüz her şey bitmedi.

Evdekalın! Hayırlı Bayramlar!

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

  • Umut Can Derman

    Umut Can Derman

    2020-06-08

    İlk sezonu beğenerek izledim devamı gelirse harika işler ortaya çıkmaya devam eder gibi gözüküyor. Kenan İmirzalıoğlu artık bir marka oldu, oynadığı diziyi veya filmi tek başına ayakta tutuyor. Bunun yanında güçlü de oyuncu kadrosu eklenince gayet güzel bir çalışma ortaya çıkmış. Ahmet Mümtaz Taylan'a söyleyecek fazla birşey yok zaten. Harika oyunculuğunu bu diziye de yansıtmış.

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)