Alef Yeni Bölümü ile Bu Akşam Geliyor!

Alef Yeni Bölümü ile Bu Akşam Geliyor!

Erkan Kavas

Alef yayınlandığı gün ciddi anlamda konuşulan bir internet dizisi oldu. Bunda Blutv'nin başarılı reklam politikasının da büyük bir etkisi var. 3. bölümü yayınlanacak olan dizi de cinayetler içinde mücadelenin devam etmesi bekleniyor.

Önerilen Yazı : Alef Yola Çıktı - İlk İki Bölüm İncelemesi
Bu gece itibari ile Blutv önemli bir yapımı yayına aldı. 21.30 itibariyle 2 bölüm birden yayınlanan Alef çok değişik bir vakayı incelemeye başladı.

Çekim kalitesi ve içeriği olarak ciddi bir resital sunan Alef, içindeki mistik ögeler ile de farklı bir yapım olarak dikkat çekiyor. Tek sezonluk bir planlama ile yola çıkan dizinin devamının olması beklenmiyor. Oyuncu kadrosu olarak da sürekli bir araya getirmek bence de güç.

Dizide Amerika'dan gelen bir emniyetçi ile burada emekliliğin hemen bir adım gerisindeki çılgın bir emniyetçiyi ortak yapan hikaye sanırım arka planda bazı gerçekleri ortaya çıkarmadan sürekli gölge halinde izletmeye devam edecek.

Özellikle hem mistik doku hem de psikolojik açıdan gerilime yakın hikaye, Türkiye sokaklarında daha da bir gerçekçi durmuş.

Emniyet amirinin sözleri, savcı ile olan diyaloglar sanki ülkemizden bir kesit sunuyor.

Bakalım hikaye nerelere gelecek, merakla bekliyoruz. Akşam görüşmek üzere...

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

  • Kenan Demir

    Kenan Demir

    2020-04-22

    Alef oldukça popüler dizilere göre başarılı olarak bir giriş yaptı ilk 3 bölümü genel olarak konusu itibariyle oldukça iyi. Konusu genel olarak klasik olasada içerik mekanlar ve ülkemizde yapılan kaliteli işler arasında yer alır.

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)