Bozkır Dizisinin Bize Anlattıkları

Bozkır Dizisinin Bize Anlattıkları

Erkan Kavas

Bozkır Blutv’nin 2018 yılının sonlarında başlattığı ve 2019 yılının Ocak ayının ilk günlerde sezon finali yaptırdığı bir proje. Her ne kadar ikinci sezonu olacak iddiası ortada dolansa da, aradan geçen 14 aylık süre içerisinde ikinci sezon ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Önerilen Yazı : Alef Polisiye Dizisi Yakında Blutv’de!
Blutv uzun süredir yaptığım alt yapımların yanına önemli bir proje ekleme kararı almış durumda bulunuyor. Duyurulan yeni projeye Alef ismi verilirken, kadroda bulunan isimlere bakılınca hayret etmemek elde değil.

Bozkır dizisi başkomiser Seyfi ile henüz mesleğinde yeni ama bir o kadar da bıçkın Nuri Pamir’in şehirdeki çocuk cinayetlerinin peşinden koşmasını konu ediniyor.

Kadrosunda Yiğit Özşener, Ekin Koç, Nur Fettahoğlu, Merve Çağıran, Altan Erkekli ve Bige Önal önemli isimleri barındıran Bozkır, sanırım Behzat Ç.’nin gölgesinde kaldığından ne kadar iyi bir yapım olduğunu bir türlü net olarak gösteremedi. Ama dizinin ilk bölümünü izlediğinizde fikirleriniz değişecektir, özellikle polisiye tutkunu iseniz.

Bozkır’ın hikayesi her ne kadar Taşra’da geçiyor olsa ve sürekli buraya gönderme yapılsa da, aslında hayali bir şehir olan 88 numaralı plakaya sahip bir yerde geçiyor. Yani hali hazırda 88 plakası olan bir şehir olmadığından burası aslında büyük bir gönderme. Yani hiçbir yerde aslında her yerde gibi.

Senaristler bu 88 mevzusunu aslında kendilerine açılacak olan bazı davalardan korunmak için olduğu husununu çok önceden yayınlanan duvar gazetesi yazısında da belirtmişlerdi.

Bozkır Türkiye’nin içinde bulunduğu bazı sarmallara ve emniyetin zengin insanlara uyguladığı gereksiz önceliğe odaklanırken, aslında konunun gözümüzün önünde cereyan ettiği gerçeğini de bir tokat gibi yüzümüze vuruyor.

Yiğit Özşener özelinde mükemmel oyunculuk deyimi sanırım biraz hafif kalır. İkinci sezonun çıkması umuduyla… Her ne kadar ses soluk çıkmasa da...

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)