Dayı Filmi Görücüye Çıkıyor

Dayı Filmi Görücüye Çıkıyor

Erkan Kavas

İlk duyurulduğu dönemlerde Ezel dizisindeki Ramiz Dayı ile eşleştirilen Dayı film son açıklamalara göre Ezel’deki hikayeden tamamen bağımsız bir kabadayıyı anlatacak.

Önerilen Yazı : Esinemalar Android Uygulaması Yayında
Biraz uğraştık ama değdi. Kendi kaynaklarımızdan native bir şekilde android uygulamamızı java kullanarak programladık. Kısa bir test süresinden sonra. Google Play’de ufak bir sorun yaşasak da yayına aldık.

Ezel dizisinde Ramiz Dayı’nın gençliğini canlandıran Ufuk Bayraktar birçok filmde rol aldığı gibi işinin de hakkını veren isimlerden birisi oldu.

Günümüze kadar Ezel, Dağ, Kader, Bu Son Olsun gibi yapımlarda rol alan Ufuk Bayraktar bir süre önce ruhsatsız silah taşıma yüzünden 6 ay cezaevinde yattı.

Firuzağa Kahvesi’nde babasının yanında çalışırken ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz tarafından keşfedilen Ufuk Bayraktar ilk olarak Bekleme Odası adlı film ile görünse de çıkışını Kader filmi ile yapmıştı. Aynı yıl Nuri Bilge Ceylan’ın İklimler filminde de rol almıştı. Daha sonra kariyerini daha da ilerilere taşımaya devam etmişti. Fakat talihsiz olaylar onu biraz etkiledi diyebiliriz.

Acıklı mevzuların dışında hali hazırda hapis görmüş bir delikanlının hikayesine doğru yol alan film ile içerdekilerin ve dışarıdakilerin dostu Dayı’yı izlemeye hazırız sanırım?

Henüz yayın tarihi belli olmayan filmin 2020 sonbaharında yayında olması bekleniyor.

Sizi yayınlanan teaser ile baş başa bırakalım.


Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)