Disney+ Dünya Çapında 50 Milyon Müşteriye Ulaştı

Disney+ Dünya Çapında 50 Milyon Müşteriye Ulaştı

Erkan Kavas

Ücretli abonelik sistemi ile arşivindeki film ve dizileri son kullanıcıya ulaştıran Disney+ önemli bir aşamayı geçti. 50 milyonuncu abonesi ile Netflix'in belki de en büyük rakiplerinden birisi haline geldi.

Önerilen Yazı : Korona Sinema Dünyasını Vurdu
Malum dünyayı ve haliyle ülkemizi de sarmaya başlayan corona virüsü can almaya devam ederken artık normal salgın konusunun dışında dün itibari ile pandemik halini aldı. Pandemik çok ciddi bir olay. Tabi kurşunun adres sormadığı bir sistemde yaşadığımızdan ünlü ünsüz birçok kişi coronaya yakalanabiliyor.

5 aylık süreçte bu sayıyı yakalayan Disney+'ın önünde 167 milyon abonesi ile Netflix ve 150 milyon abonesi ile Amazon Prime bulunuyor. Plan olarak 2024 yılında 60 milyon aboneyi hedefleyen Disney + bu sayının çok yakınına beş ayda geldi. Beklentilerin ötesinde bu artışın en büyük nedenlerinden birisi de şüphesiz karantina durumu.

Tüm dünyada online içeriklere yönelim artarken korona virüsü nedeniyle de bu durum olağan sürecin dışına çıktı. Amerika'da yayın yapan Hulu ise çok eskiden kurulmasına rağmen 30 milyon aboneye sahip durumda bulunuyor.

Bunun dışında Apple Tv Plus'ın da üye sayısı 33 milyon seviyesinde görünüyor.

İleri vadede içerikler arttıkça durum daha da kızışacak gibi görünüyor.

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)