Donald Trump’tan Oscar’a Gönderme

Donald Trump’tan Oscar’a Gönderme

Erkan Kavas

Haftasonu Amerika’da yer alan sanat çevrelerinde çok farklı bir konu gündemde. Peki bu konu ne olabilir? Tabiki Trump ve Oscar hakkındaki fikirleri…

Önerilen Yazı : Esinemalar Android Uygulaması Yayında
Biraz uğraştık ama değdi. Kendi kaynaklarımızdan native bir şekilde android uygulamamızı java kullanarak programladık. Kısa bir test süresinden sonra. Google Play’de ufak bir sorun yaşasak da yayına aldık.

Sonuçta Amerika’nın acayip başkanı Donald Trump sürekli troll çıkışlarına devam ediyor. Bunu herkes kabullendi fakat son çıkışında özellikle sürekli siyasi yönelim eleştirisi altında olan Oscar yani Akademi Ödüllerine büyük bir kıyak yaptı diyebiliriz.

Sanırım bu sayede Akademi karizmasını biraz toparlayacak. Ne diyelim Trump’un bu adamlara böyle bir faydası da oldu. Aslında ona bir ödül vermeleri lazım.

Trump son açıklamasında 4 ayrı Oscar’ı evine götüren Güney Kore filmi Parazit için, “Bizim Güney Kore ile aramız bozuk onlara ödül vermemeliydik” çıkışı. Aslında Akademi’nin ne kadar politika dışında bir kurum olduğu imajını verdi. Yani sanki Akademi direndi de ödülleri eşit dağıttı gibi…

Tabi işin komik tarafı Amerika’daki hesaplar, acaba Trump, Akademi’yi kapatır mı şeklinde soruyor? Ne bilelim, Trump’a belli olmaz. Akademi fiziken kapanmaz ama büyük bir maddi ambargo altında kalırsa kendiliğinden kapanır. Bu da bir Amerika gerçeği!

Nice Oscarlara… Nice Trumplara...

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)