En İyi 5 Film Önerisi - Korona Özel Film Önerileri

En İyi 5 Film Önerisi - Korona Özel Film Önerileri

Anonim

Koronavirüs sebebiyle evde kalınan şu günlerde; film ve dizilere olan yönelim oldukça yüksek seviyeye çıkmış durumda. Hazırladığımız bu listeyle birlikte sizlere en iyi 5 film önerisi veriyoruz. Bu filmler; sadece izlemekle kalmayacağınız, hayata dair birçok ders çıkarabileceğiniz tarzda. İşte, En iyi 5 film önerisi:

Önerilen Yazı : Bozkır Dizisinin Bize Anlattıkları
Bozkır Blutv’nin 2018 yılının sonlarında başlattığı ve 2019 yılının Ocak ayının ilk günlerde sezon finali yaptırdığı bir proje. Her ne kadar ikinci sezonu olacak iddiası ortada dolansa da, aradan geçen 14 aylık süre içerisinde ikinci sezon ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Esaretin Bedeli


Esaretin Bedeli, 9,3 IMDb oranına sahip efsane bir yapıttır. Film, İsimleri Andy ve Red olan 2 kişinin hapishanedeki hikayesini anlatıyor. Mesleğinde çok başarılı olan Andy, eşini öldürmediği halde; eşini öldürmek suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılıyor. Gönderildiği hapishanede başta tecavüz olmak üzere birçok işkenceye maruz kalsa da; sabretmeyi biliyor. Yönetimi etkileyerek bir düzen kuran Andy, aradan geçen 19 yıllık mahkumiyet sürecinden sonra, herkesin ağzını açık bırakacak bir şey yapıyor. İşte onu öğrenmek için hemen izleyin deriz.

2001: Uzay Macerası


Dünya’nın en ünlü yönetmenlerinden birisi olan Stanley Kubrick’in filmi 2001: Uzay Macerası, insanlığın nefes almaya başladığı andan, yapay zekanın aktif olarak kullanıldığı ana kadar geçen süreyi kapsıyor. Tam kafa açmalık. Bilimkurgunun kralı!

Kelebek


Üzerine atılan suç sonucunda cezaevine giren Charriere, masum olduğunu ne kadar kanıtlamak istese de, tüm girişimleri sonuçsuz kalmıştır. Dünya'nın en ürkütücü cezaevine gönderilen Kelebek lakaplı Charriere’nin hayatını konu alan film; gerçek bir hayat hikayesi olarak karşımıza çıkan bir yapıt. Oh my God!

Piyanist


En İyi 5 film önerisi listesinde kesinlikle olması gereken Piyanist filmi, bir sanatçının 2. Dünya savaşı sonrasında yaşadığı mağduriyeti ve bir anda gelen yardım sayesinde nasıl tekrar umutlandığını anlatıyor. Dramın böylesini hissetmek gerçekten yürek ister.

12 Kızgın Adam


Bir diğer en iyi 5 film önerisi filmi ise 12 Kızgın Adam. Sadece bir oda içerisinde yine yalnızca konuşmalar üzerine geçen filmde; genç bir adamın öz babasını öldürmesi sebebiyle yargılanması aktarılıyor. Yargılamayı yapan 12 jüriden 11’i suçlu olduğunu söylerken 1’i suçsuz olduğunu söyler. Olay tam da bu noktada başlar. Devamı için hemen Google'a müracat ediniz! :)

İngilizce ile aranız iyiyse şuradaki yazıdan da biraz öneri alabilirsiniz.

Anonim

Yazar : Anonim

Konuk yazarlarımız yazıyor.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)