En İyi 5 Film Önerisi - Korona Özel Film Önerileri

  Koronavirüs sebebiyle evde kalınan şu günlerde; film ve dizilere olan yönelim oldukça yüksek seviyeye çıkmış durumda. Hazırladığımız bu listeyle birlikte sizlere en iyi 5 film önerisi veriyoruz. Bu filmler; sadece izlemekle kalmayacağınız, hayata dair birçok ders çıkarabileceğiniz tarzda. İşte, En iyi 5 film önerisi:

  Esaretin Bedeli


  Esaretin Bedeli, 9,3 IMDb oranına sahip efsane bir yapıttır. Film, İsimleri Andy ve Red olan 2 kişinin hapishanedeki hikayesini anlatıyor. Mesleğinde çok başarılı olan Andy, eşini öldürmediği halde; eşini öldürmek suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılıyor. Gönderildiği hapishanede başta tecavüz olmak üzere birçok işkenceye maruz kalsa da; sabretmeyi biliyor. Yönetimi etkileyerek bir düzen kuran Andy, aradan geçen 19 yıllık mahkumiyet sürecinden sonra, herkesin ağzını açık bırakacak bir şey yapıyor. İşte onu öğrenmek için hemen izleyin deriz.

  2001: Uzay Macerası


  Dünya’nın en ünlü yönetmenlerinden birisi olan Stanley Kubrick’in filmi 2001: Uzay Macerası, insanlığın nefes almaya başladığı andan, yapay zekanın aktif olarak kullanıldığı ana kadar geçen süreyi kapsıyor. Tam kafa açmalık. Bilimkurgunun kralı!

  Kelebek


  Üzerine atılan suç sonucunda cezaevine giren Charriere, masum olduğunu ne kadar kanıtlamak istese de, tüm girişimleri sonuçsuz kalmıştır. Dünya'nın en ürkütücü cezaevine gönderilen Kelebek lakaplı Charriere’nin hayatını konu alan film; gerçek bir hayat hikayesi olarak karşımıza çıkan bir yapıt. Oh my God!

  Piyanist


  En İyi 5 film önerisi listesinde kesinlikle olması gereken Piyanist filmi, bir sanatçının 2. Dünya savaşı sonrasında yaşadığı mağduriyeti ve bir anda gelen yardım sayesinde nasıl tekrar umutlandığını anlatıyor. Dramın böylesini hissetmek gerçekten yürek ister.

  12 Kızgın Adam


  Bir diğer en iyi 5 film önerisi filmi ise 12 Kızgın Adam. Sadece bir oda içerisinde yine yalnızca konuşmalar üzerine geçen filmde; genç bir adamın öz babasını öldürmesi sebebiyle yargılanması aktarılıyor. Yargılamayı yapan 12 jüriden 11’i suçlu olduğunu söylerken 1’i suçsuz olduğunu söyler. Olay tam da bu noktada başlar. Devamı için hemen Google'a müracat ediniz! :)

  İngilizce ile aranız iyiyse şuradaki yazıdan da biraz öneri alabilirsiniz.

  Alef Polisiye Dizisi Yakında Blutv’de!

  Netflix Korku Filmi Önerileri

  Upload Dizisi Konusu ve Getirdikleri