En İyi Türk Komedi Filmleri

En İyi Türk Komedi Filmleri

Anonim

En iyi Türk komedi filmleri listemizle; IMDb oranına göre komedi filmlerinin ne kadar sevildiğini ve ne denli kaliteye sahip olduğunu sıralıyoruz. Evde sıkılanlar ve akşam bir şeyler izlemek isteyenler bu filmleri kesinlikle izlemeliler.

Önerilen Yazı : Esinemalar Android Uygulaması Yayında
Biraz uğraştık ama değdi. Kendi kaynaklarımızdan native bir şekilde android uygulamamızı java kullanarak programladık. Kısa bir test süresinden sonra. Google Play’de ufak bir sorun yaşasak da yayına aldık.

Her şey çok güzel olacak

Her Şey Çok Güzel Olacak


Başrol oyuncusu Cem Yılmaz olan Her Şey Çok Güzel Olacak, birçok olayın ardı ardına yaşadığı; izleyenlerin “yok artık” diyerek gülmekten karınlarını tuttuğu bir film. Tabi abi rolünde Mazhar Alanson'u unutmamak lazım. Altan ve Nuri'nin yaşadıkları. IMDb oranı 8,2 olan bu film, en yüksek IMDb oranına sahip Türk komedi filmi olarak seçilmiştir.

pardon

Pardon


İbrahim, Aydın ve Muzaffer’in oldukça yakın arkadaşlığı ve bu arkadaşlığın sonuçlarını konu alan Pardon filminde; İbrahim resmi üniformayı sevmeyen ve görünce irite olan bir karakterdir. Bir gün resmi üniformalı birini görünce korkup kaçan İbrahim; bundan dolayı şüphe çeker. Polis ekipleri bu vesileyle 3 arkadaşı da içeri atar. Suçsuz bir şekilde 6,5 yıl hapis cezasına çarptırılan İbrahim, Aydın ve Muzaffer sonunda dışarı çıkmayı başaracaktır ve olaylar bundan sonra başlayacaktır… Filmin IMDb oranı 8,2

aile arasında

Aile Arasında


Birçok takıntıya sahip olan Fikret ve Solmaz; sadece 1 gün düşünmeyle çok uzun yıllardır devam eden evliliklerini bitirir. Bu esnada da Solmaz’ın kızı Zeynep, zengin bir kebapçının çocuğuyla evlenmek için yola çıkmıştır. İlk zamanlar aile arasında yapılması beklenen bu nikah, her geçen aşamada daha sıkıntı veren bir sürece girmiştir. Bunun üzerine Fikret, hiç ummadığı bir anda olayların tam ortasında kendine yer bulacaktır. Filmin IMDb oranı 8,2.

vizontele

Vizontele


Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz kısa sürede olsa yer aldığı Vizontele filmi; tarihin gelmiş geçmiş en iyi Türk komedi filmlerinden birisi. 1974 yılında Van, Gevaş ilçesini konu alan bu film bir aralar viral olan “Baba akü yok” repliğinin de geçtiği filmdir. İlgili repliğin sahibi de Şafak Sezer'dir.

Bu dört film ile incelememize başlayalım dedik. İyi mi oldu dersiniz?

Anonim

Yazar : Anonim

Konuk yazarlarımız yazıyor.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)