Escape from Pretoria Konusu ve Düşündürdükleri

  Konu aynı isimde yazılmış yazılmış bir kitaptan geliyor. Burada anlatılan hikayenin gerçek olduğu ve 1970'lerde politik nedenlerle Güney Afrika'nın başkenti Pretoria'da mahkum edilen iki kişiyi izleyebileceksiniz.

  Jenkin aldığı 12 yıllık cezanın sonrasında berbat mı berbat bir hapishaneye düşer. İnsanlığın unutulduğu bu yerde ne olacaklarını bile bilmeden beklerken birden kaçış planlarına odaklanırlar.

  Tabi bu kaçış için anahtar lazımdır. Bu tür şeyleri üretme vs. gibi işler elinden geldiği için çalışmalara başlar. Ama dönemin izleri ve Nelson Mandela gerçekleri ile bu o kadar da kolay olmayacaktır.

  Mücadelenin Afrika'da en dönemlerde sadece şiddet ile yapıldığı gerçekleri bir bir yüzlerine vurulur. Hapishane içinde başka kurallar, kendi bölümlerinde başka kurallar ve krallıklar vardır.

  Hayat zordur ölüm yakındır.

  Çok fazla beklentiler lle ekran karşısına geçmezseniz. Bence filmden ciddi anlamda zevk alırsınız. Ama öyle çok fazla aksiyon ve akıl oyunu bekliyorsanız (ısrarla altını çizeyim fragmana aldanmayın) biraz canınız sıkılabilir.

  Bu sebeple az beklenti maksimum mutluluk modu ile, iyi seyirler dileriz.

  Sanırım Seri Cinayet Var - Cinayet Süsü

  Kült Film : Citizen Kane - Yurttaş Kane

  Helsinki'den İstanbul Olma Hayali