Esinemalar Mart Raporu

Esinemalar Mart Raporu

Erkan Kavas

Şubat ayı itibari ile uzun bir aradan sonra tekrar yayına başlayan sinema portalı esinemalar com mükemmel çıkışını sürdürdü. Her ne kadar Şubat ayını ilk gününden beri kullanmasa da hazırladığımız rapor hoşunuza gidecek.

Önerilen Yazı : Esinemalar Şubat Raporu
Nasip olursa bu tür raporları her ay, her ay olmasa bile belirli periyotlarda yayınlamayı düşünüyorum. Bakalım kurulduğu günden bugüne esinemalar.com’da neler olmuş?

Son bir haftada yaptığımız bir atak ile %859,38 artış gösterdik. Bu tekil ziyaretçi açısından mükemmel bir adım. Sayfa görüntülenme sayısında ise %207,67 artış gösterdik. Buna göre Mart ayında 921 tekil kullanıcı ağırladık. Bu kullanıcılardan 917'si yeni geldi. Görüntülenme sayımız ise 3049 olarak kayıtlara geçti.

Organik ziyaretçilerimiz %2.765,22 artış gösterdi. Başka bir ifade ile 659 google ziyaretçisi aldık. Bu geçen ayın 27 katına denk geliyor. Bunun dışında 159 ziyaretçi verdiğimiz reklamlardan geldi.

Direk ziyaretçilerimiz yani sitemizin adını yazarak gelen ziyaretçilerimiz neredeyse aynı kapasitede geldiler.

Sosyal medyada ise artış var. 49 ziyaretçimiz var. Bu geçen ayın 2 katı demek. Sosyal medyada en çok kullanıcı Twitter'dan geld, daha sonra Instagram ve Linkedin geliyor. Facebook üzerinden ise tek ziyaretçimiz var. Bunun ana nedeni, facebook üzerinde herhangi bir hesabımızın bulunmaması.

Mart ayındaki en popüler sayfamız Kalifat yani Hilafet dizisini tanıttığımız sayfamız oldu. Şuradan o sayfaya gidebilirsiniz.

Mart ayında kategori vb. alanlarda ilerleme kaydettik. Birçok sıkıntılı kısmı düzelttik, daha işler hale getirdik. Herhalde ayın en güzel süprizi olarak Android uygulamamızı hayata geçirdik. Şuradan indirebilirsiniz.

Ayrıca yorum kısmımız da artık aktif, unutmadan bir de bülten kısmımız var.

Önümüzdeki ay yepyeni bilgiler ile yeni bir raporda buluşmak üzere...

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)