Esinemalar Şubat Raporu

Esinemalar Şubat Raporu

Erkan Kavas

Nasip olursa bu tür raporları her ay, her ay olmasa bile belirli periyotlarda yayınlamayı düşünüyorum. Bakalım kurulduğu günden bugüne esinemalar.com’da neler olmuş?

Önerilen Yazı : Esinemalar Mart Raporu
Şubat ayı itibari ile uzun bir aradan sonra tekrar yayına başlayan sinema portalı esinemalar com mükemmel çıkışını sürdürdü. Her ne kadar Şubat ayını ilk gününden beri kullanmasa da hazırladığımız rapor hoşunuza gidecek.

Esinemalar.com yayın hayatına 8 Şubat’ta başladı. O yüzden şubat raporu 22 günlük bir süreyi kapsıyor. Yani 8-29 Şubat tarihleri arasını…

Bu süreç içerisinde 96 ayrı kişi 212 farklı zamanda sitemizi ziyaret etti. Kendilerine bir kez daha merhaba diyoruz. Google ve çeşitli arama motorları üzerinden sitemize gelen kişilerin sayısı 23, 55 kişi mobil cihazları kullanarak geldi. Bunların 38’i Android, 17’si IOS kullanıyor.

Ziyaret eden kişilerin 67’si Türkiye IP numaralarını kullanıyor. Şehir sıralamasında lider İstanbul olurken, Antalya ve Bursa onu takip ediyor. Sitemize girilirken kullanılan tarayıcılardan en popüleri Google Chrome oldu ardından ise Safari geliyor.

Açılış sayfalarımızdan en popüleri Ganyan/Blutv yazısı oldu.

Görüntülenme sayımız (çoğul hit) 991 olmuş. Bu da sitemize girenlerin ortalama 10 sayfa açtığını gösteriyor.

Oturum süremiz gayet iyi hatta baya baya iyi 5.32 saniye. Ahrefs üzerindeki sıralama mücadelemiz devam ediyor. Henüz 130 milyon seviyelerinde… Daha çok yolumuz var. Alexa üzerinde ise güncel olmayan verilerle 10 milyon bandındayız. Tabi Alexa’ya çok takılmamak lazım.

Bizi izlemeye devam edin, sürprizlerimiz var. Çok yakında! Yepyeni raporlarda görüşmek üzere. Merkez bildirdi. Tamam!

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)