I am not Okay With This Hakkında!

I am not Okay With This Hakkında!

Erkan Kavas

Stranger Things’in yapımcıları ile The End of the F***ing World'ün yönetmeni bir araya gelmiş ve hadi biz bir dizi yapalım demiş. Sanırım olay tam olarak böyle başlamış gibime geliyor. Dizi kötü mü? Yok gerçekten iyi tam çerezlik modelde…

Önerilen Yazı : Esinemalar Android Uygulaması Yayında
Biraz uğraştık ama değdi. Kendi kaynaklarımızdan native bir şekilde android uygulamamızı java kullanarak programladık. Kısa bir test süresinden sonra. Google Play’de ufak bir sorun yaşasak da yayına aldık.

Senaryosunun Charles S. Forsman adlı bir abimizin kitabından uyarlandığı mevzusu bir yana, acayip çılgın öğelerin bir araya gelip manyak manyak çıkarımlar yaptığı bir dizi olmuş. Hani bir kız vardır çılgın güçleri vardır ama olayı farklı anlamıştır?!

Oyuncu kadrosunda birçok isim var, bunların bazıları : Sophia Lillis, Kathleen Rose Perkins, Sofia Bryant, Wyatt Oleff, Richard Ellis ve Aidan Wojtak-Hissong. Sophia Lillis’in sanırım Sharp Object’i izlemişseniz bilirsiniz. 2018 yılında baya bir ses getirmişti.

Olaylar tabi Lillis’in canlandırdığı Sydney adlı karakterin etrafında dönüyor. Çok önceleri babasını kaybetmiş olan bu ergen kızımız (kendisi 17 yaşında, lise sıralarında...) evde acayip şeyler yaparken erkek kardeşi olsun annesi olsun onların dertleri ile baya baya şişmiş durumdadır. Tabi bir de kendisinde tuhaf bir şeyler olduğunu fark edince, olaylar gelişir gelişir, ta ki finale kadar… (Burayı es geçiyorum, spoiler yemeyin diye...)

Dizi Netflix’te yayında olduğu için olmazsa olmaz eşcinsel görüntüler de oluyor. Ama Sydney’in ne tür bir cinsel tercihe sahip olduğunu inanın ben de çözemedim.

Bir de süprizim var, Netflix üzerinde dizinin Türkçe seslendirmesi de yapılmış durumda ayrıca Netflix, youtube üzerinde dizinin 7 dklık bir ön gösterimini ücretsiz olarak sunuyor. Tabi alt yazısı türkçe, seslendirmesi ingilizce şeklinde..

Kaçırmayın derim. 8 Bölüm akar gider. Hem de 20’liklerden olunca…


Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)