Into The Night - Netflix İncelemesi

Into The Night - Netflix İncelemesi

Erkan Kavas

Into the Night, scifi olarak adlandırılan bilim kurgu kategorisinde bir dizi. Her bölüm uçakta yolculara odaklanıp bir lost havası oluşturmuş gibime geldi. Bir solukta izleyebileceğiniz bir dizi olmasının yanısıra içinde bir türk oyuncu barındırıyor. Dizide de kendisi türk bir yolcuyu oynuyor. Adı Ayaz.

Önerilen Yazı : Aşk 101 Görücüye Çıktı
Ramazan'ın ilk günü yayına çıkan Aşk 101 dizisi ilk sezonu ile Netflix'te yayına çıktı. 8 bölümlük ilk sezon için sosyal medyada engel talepleri sürerken, lise öğrencilerinin merkezinde gezinen hikayede bazı sahneler eleştirilmeye devam edecek gibi görünüyor.

Ayaz'ı gerçek hayatta yurt dışında yaşamını sürdüren, Mehmet Kurtuluş canlandırıyor. Fakat Mehmet Kurtuluş'un dizide canlandırdığı karakter Ayaz öyle tekin birisi değil. Hatta dizinin 3. bölümünde Osmanlı'nın son sultanı Vahdettin'e de bir hırsız göndermesi yapılıyor.

Bu dizileri kim yazıyor merak ediyorum. Ama sürekli Türkiye'nin karalandığını görüyoruz. Aynı Aşk 101'de ve hatta Designated Survivor'da olduğu gibi. Sonra bu malzeme haline getiriliyor.

Neyse dizimize dönelim, bir uçak ile güneşten kaçan az sayıdaki yolcuyu anlatan hikayemiz sezon finali itibari ile yeni bir sezonun habericisi gibi... Henüz olaylar anlaşılamadan ciddi bir nokta konmuş. İnşallah bekleyiş uzun sürmez ikinci sezon hızlı bir şekilde gelir.

Tabi hikayenin çok acayip yanları var, bir uçak ile oradan oraya uçan kişiler, uçakta sürekli birbirinin ardından iş gören yolcular. Ölenler kalanlar... Anlayamadık yani, neler oluyor. Tabi nedense sürekli bir sorun çıkıp, çözüme gitmek için illa o konuyla alakasız birine ihtiyaç duyuluyor. Nedense uçaktaki her sorun ile ilgili çözüme ulaşan birisi var. O açıdan senaryo çok açık olmuş gibime geldi. Bu yüzden sürekli Lost dizisi aklıma geldi.

Ama dizi konusu itibari ile korona günlerine iyi uydu. O yüzden baya izlenecek gibime geliyor. Kozmik olay nedir? İkinci sezonda öğreneceğiz.

İyi seyirler.

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)