İzlemeniz Gereken En İyi Amazon Prime Dizileri

  Amazon Prime hem fiyatı hem kaliteli içerikleri ile Netflix'in karşısına çıkmış en iyi rakip gibi geliyor gözüme... Apple Tv vs. pandemi döneminde daha arkalarda kaldı diyebilirim. Şimdi dize Amazon Prime'da yer alan dizilerden oluşturduğum bir liste vereceğim. Bence kaçırmamalısınız.

  1- The Man in The High Castle - Yüksek Şatodaki Adam

  Philip K. Dick'in 1962 yılında yayınlanmış bilim kurgu romanından uyarlanan bu dizi Nazi olaylarını alternatif bir hikaye üzerinde gösteriyor. Olaylar bilim kurgu ayağına yok aslında böyle değildi diye yayınlanırken aslında alt yapıda başka bir mesaj veriliyor. Uzay konusu da ayrı bir olay.

  2-American Gods - Amerikan Tanrıları

  Fantastik tür sevenleri mest edecek bir dizi. İngiliz fantastik yazar Neil Gaiman'in aynı isimli romanından uyarlanmış bir dizi.

  3- Flebag

  Türkçe pire torbası anlamına gelen ismiyle, 2.sezonu yayınlanan dizinin, Londra'da tek başına ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kadının hikayesini konu edinmesi ve bu kadın etrafındaki olayları konu edinmesi çok farklı bir dramı karşınıza çıkarıyor.

  4 - Upload

  2033 yılında geçen bu bilimkurgu dizisi adından da anlaşılacağı gibi, insanlar öldükten sonra yapay bir dünyada yaşabileceğini konusu üzerine gidiyor. Tabi bu durumun bazı handikapları da var. Reklamlar gibi :)

  5 - The Boys

  Çizgi romandan uyarlanan bir dizi olan The Boys, güçlerini süistimal eden süper kahramanlara karşı savaşan aynı isimli bir ekibi konu almaktadır.

  6- The Expanse

  Syfy kanalında bir süre yayınlanan daha sonra yeni sezonu ile Amazon'a geçen dizi İnsanlık güneş sistemini kolonileştirmesi üzerine odaklanıyor.

  Nuh Tepesi’ne Doğru Yol Alırken

  En İyi Türk Komedi Filmleri

  Türk Netflix Dizisi : Bir Başkadır