Joaquin Phoenix ve Oscar Töreni Konuşması

Joaquin Phoenix ve Oscar Töreni Konuşması

Erkan Kavas

Geçtiğimiz Pazar gecesi düzenlenen ve en büyük ödülün Parasite adlı Güney Kore yapımı filme gittiği Oscar töreninde, Joker filminin başrol oyuncusu ve Joker’e can veren Joaquin Phoenix’in konuşmasının başka bir yeri vardı.

Önerilen Yazı : Esinemalar Android Uygulaması Yayında
Biraz uğraştık ama değdi. Kendi kaynaklarımızdan native bir şekilde android uygulamamızı java kullanarak programladık. Kısa bir test süresinden sonra. Google Play’de ufak bir sorun yaşasak da yayına aldık.

Joaquin Phoenix kendisi gibi ünlü olan erkek River da bir zamanlar Oscar’a aday olmuş ama kazananmıştı. Fakat trafik olan 23 yaşında arkadaşları ve Joaquin’in de yanında olduğu bir gece sonrası aşırı doz uyuşturucudan hayatını kaybetmişti.

Bu durum Hollywood yıldızlarının sıkıntılı hayatını bir kez daha öne çıkarmış ama kısa sürede unutulup gitmişti. Fakat Joker’in Oscar gecesinden bunun böyle olmadığı bir kez daha ortaya çıktı.

Ailecek zaten hayvan hakları savunucusu olan Phoenix ailesi bu konuyu konuşmasına taşımaması beklenemezdi. Bunun dışında sıkıntı bir hayat geçirmiş olan ve konuşmasının bir kısmında iki şanstan bahseden ünlü yıldız. Tam olarak Joker’e odakladığı kariyerinde bu konuşmayla zirveye oturmuş oldu.

Herkesin ayakta alkışladığı konuşmasını kardeşinin yazdığı bir şarkı sözü ile bitirdi. O sözlerde: “İçinizdeki sevgiyle yardım elinizi uzatın, huzur da peşinden gelecektir.” diye topluluğa seslendi.

Belki de bu noktada herkesin düşünmesi gereken bir şey var. Hayat bir yere kadar. Popülerlik, şan ve şöhret her zaman herkese aynı şeyleri sunmuyor.

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)