Joaquin Phoenix ve Oscar Töreni Konuşması

  Geçtiğimiz Pazar gecesi düzenlenen ve en büyük ödülün Parasite adlı Güney Kore yapımı filme gittiği Oscar töreninde, Joker filminin başrol oyuncusu ve Joker’e can veren Joaquin Phoenix’in konuşmasının başka bir yeri vardı.

  Joaquin Phoenix kendisi gibi ünlü olan erkek River da bir zamanlar Oscar’a aday olmuş ama kazananmıştı. Fakat trafik olan 23 yaşında arkadaşları ve Joaquin’in de yanında olduğu bir gece sonrası aşırı doz uyuşturucudan hayatını kaybetmişti.

  Bu durum Hollywood yıldızlarının sıkıntılı hayatını bir kez daha öne çıkarmış ama kısa sürede unutulup gitmişti. Fakat Joker’in Oscar gecesinden bunun böyle olmadığı bir kez daha ortaya çıktı.

  Ailecek zaten hayvan hakları savunucusu olan Phoenix ailesi bu konuyu konuşmasına taşımaması beklenemezdi. Bunun dışında sıkıntı bir hayat geçirmiş olan ve konuşmasının bir kısmında iki şanstan bahseden ünlü yıldız. Tam olarak Joker’e odakladığı kariyerinde bu konuşmayla zirveye oturmuş oldu.

  Herkesin ayakta alkışladığı konuşmasını kardeşinin yazdığı bir şarkı sözü ile bitirdi. O sözlerde: “İçinizdeki sevgiyle yardım elinizi uzatın, huzur da peşinden gelecektir.” diye topluluğa seslendi.

  Belki de bu noktada herkesin düşünmesi gereken bir şey var. Hayat bir yere kadar. Popülerlik, şan ve şöhret her zaman herkese aynı şeyleri sunmuyor.

  Esinemalar Mart Raporu

  Kült Film : Yedi Samuray

  Kült Film : Nosferatu - Bir Dehşet Senfonisi