Karakomik Filmler - Kaçamak

Karakomik Filmler - Kaçamak

Erkan Kavas

Kaçamak, ilk film 2 Arada kadar etkileyici olmasa da, bizi ilk dakikaları itibari ile çatallanan bir hikayeye götürdü. Malum arkadaşlar bayi toplantısı ayağına bilmem ne spa modelinde bir yere gider. Tabi asıl amaç farklıdır. Genel olarak Ukrayna'da yapılan bu hayat kadını mevzusu bu dağın başındaki yerde planlanmıştır.

Önerilen Yazı : Karakomik Filmler - 2 Arada
Ayzek lakaplı asıl adı Metin olan bir arabalı vapur görevlisine odaklanan Cem Yılmaz filmi, dün itibari ile Netflix semalarında görüldü. Çeşitli gerekçelerle sinemada izlemediğim ama merak ettiğim bu filme sonunda ulaştım. Beğendim diyebilirim. Helen ikincisinden daha da çok.

Tabi olaylar istenildiği gibi gitmez, uzaylılar dahil olur, Amerika gelir falan...

Hikaye ilkine nazaran daha ütopik olunca tabi izleyici kitlesinden eleştiri almış. Ama tabi Cem Yılmaz bu filmleri yaparken biraz kendi kafasına göre takılıyor. Adamın öyle şu kadar izleyici kaygısı yok artık. Ama Gora mevzusu geride büyük bir örnek olarak kalınca... Tabi biraz sönük kalmış. Seyiriciler haksız da değil.

Tabi olayların yanlış anlaşılması hep kötü olarak görülen uzaylının iyi çıkması ama olayları bambaşka bir yere gitmesi absürt olmuş. Öyle de kalmış.

Hikayenin bu bölümünde ilk filmden isimler olduğu kadar ekstra isimler de var. Bence izleyin derim. Hani Netflix'e gelmişken...

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)