Korona Sinema Dünyasını Vurdu

Korona Sinema Dünyasını Vurdu

Erkan Kavas

Malum dünyayı ve haliyle ülkemizi de sarmaya başlayan corona virüsü can almaya devam ederken artık normal salgın konusunun dışında dün itibari ile pandemik halini aldı. Pandemik çok ciddi bir olay. Tabi kurşunun adres sormadığı bir sistemde yaşadığımızdan ünlü ünsüz birçok kişi coronaya yakalanabiliyor.

Önerilen Yazı : Esinemalar Android Uygulaması Yayında
Biraz uğraştık ama değdi. Kendi kaynaklarımızdan native bir şekilde android uygulamamızı java kullanarak programladık. Kısa bir test süresinden sonra. Google Play’de ufak bir sorun yaşasak da yayına aldık.

Dün açıklanan bir bilgiye göre ünlü Holywood yıldızı Tom Hanks ve eşi corona virüsüne yakalanmış. Avustralya'da film çekimlerinde kaptıkları virüs ile sanırım Amerika'ya kadar gelmişler. Artık bu virüs yolda kimlerden kimlere geçti. Bunu bilen yok.

Bu durumun dışında bu hafta gösterime girmesi beklenen birçok film erteleme kararı aldı. İlk açıklamaya göre Müstakbel Damat, Aslan Hürkuş Kayıp Elmas, Malazgirt 1071 ve Adanış Kutsal Kavga filmlerinin gösterimleri ertelendi. Bu filmlerin Nisan ayına sarkacağı ifade ediliyor.

Dünyada ise çekimleri durdurulan Ölmek İçin Zaman Yok (No Time to Die) adlı James Bond filmi Kasıma gitti bile. İnanılmaz bir reklam harcaması yapılan Black Widow ile Fast and Furios'un yeni filmi için ise henüz açıklama gelmedi.

Sadece iki haftalık süreçte sinema dünyasının kaybı 5 milyar dolar ölçüldü. Sanırım bu daha başlangıç. Tabi bu durum kime yaradı? Netflix ve benzer sistemlere... Afiyet olsun.

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)