Kültür Bakanlığı 2020 Destekleri Açıklandı

Kültür Bakanlığı 2020 Destekleri Açıklandı

Erkan Kavas

Sinema Destekleme Kurulu, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde verdiği destekleri duyurdu. Korona nedeniyle duran sinema faaliyetleri içinde böyle bir haber bir nebze olsun insanların sinema ile olan ilişkisine bir ışık yaktı.

Önerilen Yazı : Helsinki'den İstanbul Olma Hayali
Hazır La casa de Papel'in 4. sezonu bitmişken ve işler ciddi anlamda karışmışken. Helsinki, fanatik taraftarı olduğu Barcelana takımının twitter kanalında canlı yayına katıldı.

Destekler bu sene şu şekilde verildi: 9 ilk uzun metraj, 16 uzun metraj, 4 çekim sonrası proje ve 1 ortak yapım projesi olmak üzere toplamda 30 proje. Miktar ise şu şekilde planlandı : 23.175.000 TL

Uzun metraj desteği alanlar arasında en üst sırada Kuru Otlar Üstüne - Nuri Bilge Ceylan yer aldı. Neandria - Reha Erdem ve Karanlık Gece de dikkat çekenler arasında.

Listenin tamamı şu şekilde:

uzun metraj liste

İlk kez uzun metraj listesi ise şu şekilde:

ilk uzun metraj liste

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)