Layla M. Üzerine #Netflix

Layla M. Üzerine #Netflix

Erkan Kavas

Layla M. Netflix'in 2016 yılında yayınladığı bir anti-islam filmi. Bu filmde, yine Avrupa'da kandırılan bir kızın hikayesi anlatılıyor. Sistem sürekli nedense okumuş görmüş insanları islamın içine gönderip sonra işidci yapıyor.

Önerilen Yazı : Esinemalar Podcast Serimiz Yayında!
Esinemalar olarak yepyeni bir özellik ile yen bir mecraya adım attık. Esinemalar olarak bir podcast serisine başladık. Bu podcast serisinde, sinemalardan dizilerden konuşacağız.

Bazen soruyorum. Avrupa'da eğitim almış birisinin (Yani bir açıdan insanlar orada eğitim almak için duvarlara tırmanıyor.) ortada hiç doğru düzgün bir sebep yokken radikaller ile tanışıp birden işidçi olması mümkün mü?

Bu sorunun cevabı evet belki ama bu konu neden temcid pilavı gibi Netflix gündemine alınıyor. Yani bu bir şekilde insanların zihnine islam = işid = daeş = isis demek değil midir?

Netflix neden sürekli bu konunun altını oyuyor. Mesela neden Suriyeli göçmenlerin Avrupa'da kaybolan çocuklarını, mafyaların eline düşüşünü gündeme getirmiyor. Madem cesur bir sistem yarattılar görelim cesareti. Ne oldu yemedi mi?

Layla M. başta değindiğim gibi Amsterdam'da hayalleri olan müslüman kız bir anda işidin eline düşüp taaa Suriyelere kadar geliyor. Kocası ölünce (muhtemelen bombalı saldırı) yolunu geriye doğru çevirip dönüyor. İşte bu mümkün mü? Bilemiyoruz. Orada kalan bir hikaye.

Eğer gerçekten 1.5 saatlik boş bir vaktiniz varsa, bu biraz hayali hikayeyi izleyebilirsiniz. Hayali diyorum çünkü sürekli etrafında olan biteni anlayamayan bir kadını göreceksiniz.

Neyse iyi seyirler.

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)