Leila - Hint Dizisi - Netflix

Leila - Hint Dizisi - Netflix

Erkan Kavas

Tabi bilinenin aksine o çalgılı oyunlu hint dizilerinden değil. Hatta yeni yayına çıkan Lelia'da oyun ve müzik namına bir olay yok. Dizi daha çok ütopik bir mevzuyu inceliyor.

Önerilen Yazı : Aşk 101 Görücüye Çıktı
Ramazan'ın ilk günü yayına çıkan Aşk 101 dizisi ilk sezonu ile Netflix'te yayına çıktı. 8 bölümlük ilk sezon için sosyal medyada engel talepleri sürerken, lise öğrencilerinin merkezinde gezinen hikayede bazı sahneler eleştirilmeye devam edecek gibi görünüyor.

Leila dizisinin konusuna gelirsek, yıllar sonra yani 2047 yılında Hindistan'da bir devrim yaşanır. Aryavarta diye bir adam kendine kurduğu ordu ile heryere el koyar. Herkesi evinden eder. Maddi durumu çok iyi olan Shalini adındaki bir ablamız o dönemlerde başlayan su yokluğunun ortasında bir gerekçe ile özgürlüğü kaybeder. Kocası öldürür. Kızı ise elinden alınır. Kendisi ise ıslah edilmek üzere bir eve kapatılır.

Tabi bu ev bildiğiniz darbe dönemlerinde sürgün gibidir. Sabah akşam kafalarına acayip şeyler sokulur onlara ilaçlar içirilir. Shalini başına bu gelenleri hep kocasının müslüman oluşuna bağlar.

2 yıl sonra Shalini artık olayın böyle gitmeyeceğini anlar ve buradan kurtulmanın planlarını yapar. En gözdelerden birisi olur, mücadelesi ile o kampın liderinin gözüne girer ama saflık testi denilen şeyden geçemez. Geçmek istemez.

Ceza olarak işçi kampına gönderilir ve bazı gerçekler ile orada tanışır. Tabi bir zamanlar evinde hizmetçi olan kişinin dönüşümü ile de bir zamanlar yaptığı yanlışların bedelini öder.

Mücadelesi 6 bölüm süren dizinin sezon finalinde kafalar karışık, ikinci sezon ne zaman gelecek henüz belli değil.

Hint dünyasına ve ütopik bir hayalin içinden geçmek istiyorsanız kaçırmayın!

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)