Mucize Doktor Nasıl Bu Kadar İzleniyor?

Mucize Doktor Nasıl Bu Kadar İzleniyor?

Erkan Kavas

Haftalık reyting raporlarına göz attığınızda bu gerçeği hepiniz görebilirsiniz. Bu raporları ücretsiz olarak şuradan bulabilirsiniz.

Önerilen Yazı : Esinemalar Android Uygulaması Yayında
Biraz uğraştık ama değdi. Kendi kaynaklarımızdan native bir şekilde android uygulamamızı java kullanarak programladık. Kısa bir test süresinden sonra. Google Play’de ufak bir sorun yaşasak da yayına aldık.

Raporlara ciddi bir bakış attığınızda 14 milyondan fazla izleyici çeken Mucize Doktor dizisinin kırdığı rekoru görebilirsiniz. Daha önce bu tür rekorları sanırım Diriliş kırabiliyordu. Çok daha öncelerini bilmiyorum. Mutlaka bu seviyelere ulaşan vardır. Ama burada bir acayiplik var bildiğini üzere Mucize Doktor bir uyarlama dizisi. Halen final yapmamış olan yabancı versiyonuna şuradan ulaşabilirsiniz. İsmi neden İyi Doktor yapmamışlar diye düşününce gerçekten iyi düşünmüşler dedim. Çok bayağı kaçabilirdi. Süper Doktor falan yapsalar o da komedi dizisine dönderdi.

Peki Fox’un Türkiye kısmında kararlar alma evresinde olduğu dönemde kanalı ayakta tutan bu dizi neden bu kadar çok izleniyor. Bence cevabı basit, mükemmel sosyal medya tanıtımı. Dizi başladığı dönemde olsun, sürdüğü şu sürede olsun ne yaparsa yapsın bu haberlere taşıyacak kadar bir güç ile sosyal medyaya yükleniyor. Mesela Doktorlar dizisinin Ela’sını diziye getirip sosyal medyadan pompalayınca başarının kralını gördüler.

Bunun dışında halen Doktor dizisine göndermeler devam diyor. Sanırım daha fazla da olacak gibi…

Peki rakibi olan diğer doktor dizisi neden yukarılarda değil. Bunun en büyük nedeni yayına çıktığı kanal. Ben şahsen Dr. House’u daha çok severdim mesela yayındayken. Aslında o hikaye daha güçlüydü ama işte…  Reklam gücü…

Memleketimizin kötü huyu önümüze ne koyulursa, ne izletilirse onu izliyoruz. Kapatma düğmesine basıp çıkamamak gibi bir huyumuz var.

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)