Netflix Bir Şey Deniyor #Osman

Netflix Bir Şey Deniyor #Osman

Erkan Kavas

Uzun süredir yapımları ile gündemde olan ve gittikçe normalleşmeye başlayan Netflix acayip bir osman takıntısı ile Türkiye kariyerine büyük bir zarar verebilir. Peki nedir bu osman mevzusu?

Önerilen Yazı : Madam C. J. Walker’ın Hikayesi
Netflix’in bu dönemlerde yayınladığı mini dizilerden en etkileyici olanı sanırım Self Made: Madam C. J. Walker’ın Hikayesi oldu.

İlk osman mevzusu geçtiğimiz günlerde inanılmaz bir izleyici çekilen La casa de Papel'de karşımıza çıktı. Sözde darphane soyguncularından birisine işkence yapan arap görümlü adamın adı "Osman" olarak kayıtlara geçti ve gösterdikleri yeri Türkiye olarak ima ettiler. Tabi elemanın da Türk olduğu ifade edildi falan... Hadi burayı geçtim. Gösterdikleri çöl nerede? Bilemedim anlayamadım.

İkinci mevzu ise Ramazan'ın ilk günü yayına çıkacak olan Aşk 101 oldu. Aşk 101'de lise talebesi elemanları izlerken bir yandan da gay olduğu hissetirilen bir osman karakteri göze çarpıyor.

Peki neden Osman?

Sebep Kuruluş Osman mı? Osmanlı Devleti mi? Bilemiyorum.

Ama olay fena bir şekilde sonuçlanabilir.

Şimdi size Aşk 101'in fitilini ateşleyen olayı göstereyim.

Netflix Türkiye'nin de rtlediği şu tweet.

Peki Netflix'e yasak gelir mi?

Aşk 101

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)