Netflix Görüntü Kalitesini Düşürme Kararı Aldı

Netflix Görüntü Kalitesini Düşürme Kararı Aldı

Erkan Kavas

Netflix kendisine yapılan bilgilendirme sonrası Amazon Prime, Apple Tv gibi gruplarla beraber görüntü kalitelerini düşürme kararı aldı. Koronavirüs salgını nedeniyle artan kullanım nedeniyle internet üzerinde meydana gelebilecek yığılmaların da böylelikle aşılması bekleniyor.

Önerilen Yazı : Netflix’ten Made in Turkey Atağı
Netflix büyümeye devam ederken ülke bazlı yatırımlarına da devam ediyor. Özellikle birçok ülkede o ülkelere özel yapımları ile boy göstermeye başlayan ünlü sistem. Bu sefer yepyeni bir adımla kullanıcılarının karşısına çıktı.

Youtube üzerinden bir açıklama gelmese de, Google'un yakın zamanda bünyeye katılması ve kararı uygulaması bekleniyor. İnternet üzerinde kullanılan trafiğin karantina nedeniyle artması %60'lık ek bir tük getirirken, olağanüstü bir durum oluşması ihtimaline karşı böyle bir karar alındı.

Henüz yoğun karantina uygulaması yapılmayan Türkiye'de bile yoğunluk oluşmaya başladığı ifade edilirken, ikinci adımda gsm operatörlerinin 4.5 G hızlarının da limitlenmesi için karar çıkarılması bekleniyor.

Dünya çapında binlerce kişiyi etkileyen ve etkilemeye devam eden koronavirüs konusunda adımlar atılmaya devam ediyor. Öte yandan Avrupa'daki tablonun kötüleşmeye devam etmesi. Diğer ülkeleri de derinden etkilemeye başladı.

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)