Netflix Türkiye Patlama Yaptı

Netflix Türkiye Patlama Yaptı

Erkan Kavas

Bilindiği üzere video kaset kiralamadan Dünya'nın en önemli yayın şirketi haline gelen Netflix'in abone sayıları pandemi süresince insanlar evde kalınca çok üst seviyelere ulaştı.

Önerilen Yazı : Ganyan Blutv'de Başladı!
Blutv muhteşem yapıtlar ile internette var olmaya devam ediyor. Kısa ama sürükleyici belgesel - reality formatı bence internet kullanıcılarına hizmet veren blutv için mükemmel bir define oldu.

Dünya çapında 183 milyon ücret ödeyen üyeyi aşan Netflix, Türkiye raporunda ise sayının 1.7 milyonu aştığını ifade etti. Yıl sonuna kadar kadar bu sayıyı 1.9 milyona taşıması beklenen Netflix'in Türkiye temalı yapımları da artmaya başladı.

Önümüzdeki günlerde başka formatlarda programların da Netflix'e dahil olması bekleniyor. Bunun dışında başarılı çıkışlarını her ne kadar pandemi sürecine bağlasak da, Netflix'e gelen üyelerin hala platformda kalıyor olması, devam eden müşteri yorumlarına göre muazzam bir kaynak haline gelmiş durumda...

Netflix büyümesini sürdürürken diğer platfromlarda bu ivmenin görülememesinin en büyük nedeni, bence, Türkiye temalı özel yapımlar. Yoksa Türk Filmlerini sinemadan alıp platformda yayınlamak bir şey kazandırmıyor. Ama özel yapımlar bunu sağlıyor. Blutv'nin yükselişi de buna bağlanabilir.

Türkiye'de daha büyük bir Netflix'i yakında göreceğiz. 2 milyonu aşınca işler daha da değileşecektir. Hayırlısı...

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)