Netflix Zirveye Uzandı

Netflix Zirveye Uzandı

Erkan Kavas

Dünya genelinde görülen covid19 salgını nedeniyle evlerine kapanan dizi ve sinema severler sanırım Netflix'i zengin etmeye karar verdi.

Önerilen Yazı : Netflix Uzay Komedisi Space Force ile Geliyor
Netflix'in yeni yayın kuşağında çok farklı içeriklerde diziler görünmeye başladı. Bu diziler zaman zaman çok ağır ve farklı konuları işlerken bazıları da absürt komediler oluyor.

Global ölçekte ilk çeyrek raporlarına göre 16 milyon üye kazanan Netflix sınırları zorlamaya başladı. Karantina nedeniyle yeni kullanıcılara ulaşacağı konusunda çok fazla haber yapılan internet portalları bu öngörülerinde gerçekten başarılı oldular.

Sadece Netflix değil diğer bir online dizi film izleme sistemi Disney+ da çok fazla üye kazandı.

Hisse senedi baz planda 454 dolara ulaşan Netflix'in firma değeri de gerçekten çok üst seviyelere doğru yol alıyor. İkinci çeyrek için öngörüler 7.5 milyon yeni kullanıcı olarak belirlense de, coronavirüs trendinde düşüş nedeniyle bu sayının altında kalınabileceği ifade ediliyor.

Netflix'in şu an itibari ile toplam 200 milyon seviyesine ulaşmış durumda bulunuyor.

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

  • bilal

    bilal

    2020-05-01

    Covid, turizm gibi coğu önemli sektörlere kötü bir darbe vurdu ama sanırım en çok netfilixe yaradı. insanlar evlerindeyken sinemanın özlemiyle netfilix'e sarıldı

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)