Netflix’in Eşcinsel Sinema Öğretisi Üzerine

  Netflix sektöre dikey bir şekilde girdikten çok önceleri bilindiği üzere vhs kaset kiralama firmasıydı. Ama her nasıl olduysa oldu birileri onlara el verip dünyanın önemli firmalarından birisi haline getirdi.

  Ama burada unutulan bir şey var. Neden birileri Netflix’i bu noktalara taşıdır. Ya da şöyle sorarım Netflix buralara taşınırken diğerleri neden onları alaşağı etmedi.

  Özellikle teknoloji firmaları arasında sivrilen küçük projeler direk satın alınır. Eğer siz satmamakta diretirseniz ya dünyanın zenginlerinden birisi olarak o aileye girersiniz. Ya da ipinizi çekerler. Bunun onlarca yöntemi olduğunu sektörde olanlar çok net bilir.

  Bugün Netflix’e baktığınız kurulduğundan beri sürekli yükselen bir eşcinsel/lgbt projesi ile desteklendiğini görebilirsiniz. Bunun ana sebebi Netflix’i fonlayan firma veya kişilerin böyle istemesidir. Bir de şu açıdan bakın sizin bir amacınız var bu alanda harcayabilecağiniz paranız da var. Ne yaparsınız, gider bağış yaparsınız destek olursunuz oradaki kararları etkilersiniz. Yani Netflix’in yaptığı aynen bu. Peki son günlerde reality akımı nedir? Netflix bu akımı alternatif olarak deniyor, beğenmezse 6 ay sonra başka modeli deneyecektir.

  Peki diğerleri?

  Biliyorsunuz Netflix’in artık rakipleri var. Onlarda belirli alanlarda çalışacaktır. Ama Netflix’i geçebilirler mi? Şimdilik zor. Göreceğiz.

  Netflix için böyle dediniz? Peki böyle değilse?

  Açık ve net olan şeylere inanmayan insanlar için yapabileceğimiz bir şeyler yok. Kendilerine o süper gizemli hayatlarında başarılar diliyoruz. Bunu “dış minnaklar” mevzusu değil. (Kaynak: Çok Güzel Hareketler Bunlar 2) Aksine baya baya net bir mevzu.

  Son olarak, 

  Türkiye’de Netflix modelini kullanarak kendilerine küçük tarikatlar veya örgütler kuran sinema ve teknoloji adı altında insanlara ruhen veya gerçek anlamda tecavüz eden kurumlara dikkat ediniz. Bunu da not olarak düşelim. Bunun bir de öteki tarafı var çünkü...

  Your Honour Bomba Gibi Başladı

  Esinemalar Podcast Serimiz Yayında!

  Netflix’ten Made in Turkey Atağı