Netflix’in Eşcinsel Sinema Öğretisi Üzerine

Netflix’in Eşcinsel Sinema Öğretisi Üzerine

Erkan Kavas

Netflix sektöre dikey bir şekilde girdikten çok önceleri bilindiği üzere vhs kaset kiralama firmasıydı. Ama her nasıl olduysa oldu birileri onlara el verip dünyanın önemli firmalarından birisi haline getirdi.

Önerilen Yazı : Netflix She Dizisi Hakkında
Bilirsiniz malum hint dizileri özellikle Kanal 7'nin verdiği 500-1000 bölüm arası falan oluyor. Sürekli müzikler falan oluyor. Bu dizide de böyle müzikler var ama kimse acayip sahnede oynamaya başlamıyor. Çok amerikanvari güzel bir dizi olmuş. Netflix biraz para ateşleyince ortaya güzel bir yapım çıkmış. Konu da baya güzel.

Ama burada unutulan bir şey var. Neden birileri Netflix’i bu noktalara taşıdır. Ya da şöyle sorarım Netflix buralara taşınırken diğerleri neden onları alaşağı etmedi.

Özellikle teknoloji firmaları arasında sivrilen küçük projeler direk satın alınır. Eğer siz satmamakta diretirseniz ya dünyanın zenginlerinden birisi olarak o aileye girersiniz. Ya da ipinizi çekerler. Bunun onlarca yöntemi olduğunu sektörde olanlar çok net bilir.

Bugün Netflix’e baktığınız kurulduğundan beri sürekli yükselen bir eşcinsel/lgbt projesi ile desteklendiğini görebilirsiniz. Bunun ana sebebi Netflix’i fonlayan firma veya kişilerin böyle istemesidir. Bir de şu açıdan bakın sizin bir amacınız var bu alanda harcayabilecağiniz paranız da var. Ne yaparsınız, gider bağış yaparsınız destek olursunuz oradaki kararları etkilersiniz. Yani Netflix’in yaptığı aynen bu. Peki son günlerde reality akımı nedir? Netflix bu akımı alternatif olarak deniyor, beğenmezse 6 ay sonra başka modeli deneyecektir.

Peki diğerleri?

Biliyorsunuz Netflix’in artık rakipleri var. Onlarda belirli alanlarda çalışacaktır. Ama Netflix’i geçebilirler mi? Şimdilik zor. Göreceğiz.

Netflix için böyle dediniz? Peki böyle değilse?

Açık ve net olan şeylere inanmayan insanlar için yapabileceğimiz bir şeyler yok. Kendilerine o süper gizemli hayatlarında başarılar diliyoruz. Bunu “dış minnaklar” mevzusu değil. (Kaynak: Çok Güzel Hareketler Bunlar 2) Aksine baya baya net bir mevzu.

Son olarak, 

Türkiye’de Netflix modelini kullanarak kendilerine küçük tarikatlar veya örgütler kuran sinema ve teknoloji adı altında insanlara ruhen veya gerçek anlamda tecavüz eden kurumlara dikkat ediniz. Bunu da not olarak düşelim. Bunun bir de öteki tarafı var çünkü...

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)