Netflix’ten Made in Turkey Atağı

Netflix’ten Made in Turkey Atağı

Erkan Kavas

Netflix büyümeye devam ederken ülke bazlı yatırımlarına da devam ediyor. Özellikle birçok ülkede o ülkelere özel yapımları ile boy göstermeye başlayan ünlü sistem. Bu sefer yepyeni bir adımla kullanıcılarının karşısına çıktı.

Önerilen Yazı : Netflix She Dizisi Hakkında
Bilirsiniz malum hint dizileri özellikle Kanal 7'nin verdiği 500-1000 bölüm arası falan oluyor. Sürekli müzikler falan oluyor. Bu dizide de böyle müzikler var ama kimse acayip sahnede oynamaya başlamıyor. Çok amerikanvari güzel bir dizi olmuş. Netflix biraz para ateşleyince ortaya güzel bir yapım çıkmış. Konu da baya güzel.

Hali hazırda Türkiye içinde Yerli sekmesi ile Türk yapımlarını listeleyen Netflix, Made in Turkey sekmesi ile bütün dünyadaki Netflix kullanıcılarına Türk yapımlarını göstermeyi planlıyor. 

Tabi bu durum sadece Türkiye’ye özgü değil. Diğer ülkeler içinde geçerli olacak. Bu sayede özellikle farklı ülkelerin özel yapımlarını izlemek isteyen kullanıcılar çok daha rahat ve fark edilebilir bir şekilde o yapımların olduğu özel bölümlere aktarılacak.

Hali hazırda oldukça karmaşık bir web/mobil dizaynı olan Netflix, burada yaşanan sorunlardan ders alıp daha rahat bir kullanıcı deneyimine doğru ilk adımı atmış gibi görünüyor. (Emin değiliz :|)

Darısı, Netflix’te izlenmeye başlanılan fakat listeden çıkarabilmesi için 3 dk harcanması gereken soruna çözüm olacak listeden çıkarma ikonunun başına. Yani bir çarpı veya çöp tenekesi eklemek ne kadar zor olabilir ki? Yoksa admin şifreleri mi unuttu?

Bol seyirler.

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)