Nuh Tepesi’ne Doğru Yol Alırken

Nuh Tepesi’ne Doğru Yol Alırken

Erkan Kavas

Ölüm döşeğinde bir baba, babasının son istediğini yerine getirmek için kafasında binbir sorunla yola çıkan bir oğul.

Önerilen Yazı : Esinemalar Android Uygulaması Yayında
Biraz uğraştık ama değdi. Kendi kaynaklarımızdan native bir şekilde android uygulamamızı java kullanarak programladık. Kısa bir test süresinden sonra. Google Play’de ufak bir sorun yaşasak da yayına aldık.

Hamile karısını geride bırakıp aralarındaki binbir soruna çare ile bezeli bir yolda sürevene başlayan iki kişi… Nuh Tepesi, yönetmenliğini 35 yaşında gencecik bir isim olan Cenk Ertürk’ün yaptığı ve ödüllere doymayan bir film.

İstanbul’dan Bursa’nın kasvetli havasına doğru akan Türk - Alman yapımı renkleriyle acıları sorgusuz sualsiz ekrana taşıyan Nuh Tepesi sanırım bu senenin en çok konuşulan filmlerinden birisi olacak.Haluk Bilginer’in can verdiği karakterin ölüm öncesi oğlu Ömer’e bıraktığı vasiyet ve ölünce kendisini gömmesini istediği Nuh Tepesi’nde o ağacın altı, köylüler ve oranın ileri gelenlerini pek hoşnut etmeyecektir.

Kadim zamanlara dayanan hikayeler ve ön yargıların arasında baba ile oğlun savaşındaki o son perdeye bir bakıp çıkacağız gibime geliyor.

Ali Atay’ın artık oldum dediği o tiradlari ve bürokrasinin onların önüne serdiği çıkmaz sokakları bir bir aşmaya çalışırken artık dolan yürekler ve küplerin içinden sızan itirafları dinleyeceğiz.

6 Mart’ta sinemalarda olacak yapımın yayından bir süre sonra da Netflix’te olacağı yönünde haberler yapılmaya devam ederken… Mutlaka izleyin diyoruz. Sanırım bu sene izlemeniz gereken film geldi… Gidiyor...

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)