Olmamış Netflix Filmi : 9 Kere Leyla

  9 Kere Leyla, Netflix'in prime time zamanında ulusal tvlere reklam vermesine kadar giden bir yolun öncüsü oldu. Fragmanı izledikten sonra zaten ciddi bir negatif yapıya ulaşan birçok film izleyicisi, filmin aslını izleyince de patlamış gibi görünüyor.

  9 Kere Leyla ne mistik yapısı ile ne hikayesi ile ne de ekranda gösterilen kadrosunun yol açtığı yüksek çıta nedeniyle olsa gerek yerin dibine girdi. Filmi zorlayarak izleyen onlarca kişi, Haluk Bilgiler var ama, Demet Akbağ var ama falan diye cümleler kurmaya başladı.

  Bence filmin looser'ı yani kaybedenleri Elçin Sangu, Alican Yücesoy ve Fırat Tanış oldu. Hele Fırat Tanış'a yüklenen rol neydi öyle ? Aman allahım...

  Leyla ve Adem mutlu hayatını bir yere bırakıp ayrılmanın eşiğine gelmesi, Nergis'in ailenin içine danışman olarak girip Adem'i ayartması, bunun akabinde bir tarihi eser sekansı içinde, karmankarışık bir film ortaya çıkmış.

  Ezel Akay'dan böyle kötü bir film beklemiyordum. Yani insan bir Hacivat Karagöz filmine bakıyor bir de buna... Gerçekten rezalet diyebiliriz.

  Sanırım Haluk Bilginer bu film sonrasında bir süre nadasa çıkıp başka projelere yönlenmesi gerekiyor. Ayrıca filmin önce sinemalar için planlanması sonrasında ise malum covid-19 nedeniyle Netflix'e geçtiğini biliyoruz. Netflix bu filmi nasıl kabul etmiş bilemiyorum ama sanırım yokluk? olabilir diye kendime tekrar tekrar soruyorum.

  Sonuç olarak olmamış bir Ezel Akay filmi.

  HBO Toplam 500 Saatlik Arşivini Online Olarak Yayınladı

  Atiye 3 Başladı : Melisa Şenolsun'a Ne Olmuş?

  Netflix’in Eşcinsel Sinema Öğretisi Üzerine