Sanırım Seri Cinayet Var - Cinayet Süsü

Sanırım Seri Cinayet Var - Cinayet Süsü

Erkan Kavas

Dev bir oyuncu kadro ile bugün itibari ile Netflix'e düşen Cinayet Süsü, çok ama çok güzel bir kara komedi. Seri katilin peşindeki ekibe gülmekten yarılacaksınız.

Önerilen Yazı : Netflix Zirveye Uzandı
Dünya genelinde görülen covid19 salgını nedeniyle evlerine kapanan dizi ve sinema severler sanırım Netflix'i zengin etmeye karar verdi.

Başkomiser Emin, komiser Salih, komiser Asuman ve komiser yardımcısı Alaattin kendi halinde bir cinayet ekibidir, kendi dünyalarında olay yerine erken gitmek gibi sorunlar ile uğraşırken birden seri cinayetlere denk gelirler. Tabi olayın boku çıkınca ve medya baskısı artınca... (Nevşin Mengü :P) Ekibe yardımcı olması için önemli bir suç uzmanı kadroya dahil edilir.

Kimdir o? Dizdar Koşu!

Olayların daha da tuhaf hale gelmesi işte buradan sonra başlar. Spoiler vermiyoruz. Buradan sonrası siz de...

Peki filmin en can alıcı noktası neresi? Sanırım Dizdar Koşu, Feyyaz Yiğit Çakmak'ı tanımayanlar için bir tanıma fırsatı. Gülmekten karnıza ağrılar girer mi bilmiyorum ama kendisini Okan Bayülgen dönemlerinden bir incelemenizi tavsiye ederim. Bundan önce yine benzer bir hikaye olan Ölümlü Dünya'da da döktürmüştü.

İyi seyirler.

Not : Filmin yönetmeni Ali Atay!

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

 • thorin

  thorin

  2020-06-12

  bir iki bölüm izleme fırsatı buldum sanki fena değil gibi uzun soluklu olmasını temenni ederim. bu arada bu güzel paylaşım için teşekkürler.

 • aslı mutlu

  aslı mutlu

  2020-05-18

  filmin kadrosu inanılmaz iyi. yönetmen ali atay olunca tabi bir başka gözle bakmak gerekiyor filme. biraz komedi birazda aksiyon içeren film aslında temelinde güldürme odaklı diyebiliriz.

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)