Sinema Bileti Fiyatlarındaki Dramatik Artış

  Uzun süredir sinemalara uğramayan birisi olarak yaptığım küçük bir araştırmada zaten farkında olduğum ama henüz yüzleşmemiş olduğum bir gerçek ile karşı karşıya geldim. Haliyle yüzleştik.

  Öğrenci biletinin 22 tl olduğu bir sinemaya hangi öğrenci veya öğrenci grubu gidebilir. Cevap çok basit : Gidemez. Hemen detaylara inelim.

  2009 yılın 9 tl olan tam bilet fiyatları 2020 yılında 22 tl’ye dayandı. tabi öğrenci bileti diye bir olay neredeyse kalamış 50 kuruş fark falan var.

  Bu durumun ana nedeni geçtiğimiz yıl Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar ve Yılmaz Erdoğan’ın başını çektiği sinemacı grubu ile Cinemaximum arasında yaşanan o kriz. O kriz sonrası getirilen yasa ile promosyon yasağı sonrasında bilet fiyatlarında böyle çılgın bir yükseliş oldu.

  Sinemalar yarı yarıya boşalsa bile fiyatlar iki katına çıktığı için sinemacılar için bir kayıp olmadı. Hele filmelerine gelen çok olursa yeme de yanında yat moduna geçebilirler.

  Sonuç olarak promosyon ürünlerini biletin içine gömen ve sinemacılara pay bırakmayan sinema salonu sahipleri bu olay sonrasında sinema bileti fiyatlarını bu seviyelere çıkarmak zorunda kaldı.

  Sonuçta 5 tl olarak gösterilen ve 15 tl’ye satılan biletin 10 tl’si sanki fıstık, çerez, popcorn, kola almışsınız gibi bilete yansıyordu. Bu durum hacı abileri rahatsız etti ve filmlerini ertelediler. Baktılar olmuyor. sinema salonu sahipleri başka film koyarız moduna geçince bakanlığın dolayısıyla hükümetin kapısına dayanıp ya bize biraz yardımcı olun durumları oldu.

  Emir demiri kesince biletler böyle bir duruma geldi. Olan kime oldu tabiki gariban sinema izleyicisine… Parası olan adam 100 tl verebilir bu sorun değil ama 22 tl - 20 tl bir öğreci için çok ama çok…

  Teşekkürler Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Şahan ve diğerleri...

  İzlemeniz Gereken En İyi Amazon Prime Dizileri

  Acıların Kadını Bergen’in Hayatı Film Oluyor

  Netflix She Dizisi Hakkında