Sinemalar En Erken Temmuz Ayında Açılacak

Sinemalar En Erken Temmuz Ayında Açılacak

Erkan Kavas

Hükümetin Covid salgını sonrası değerlendirmelerine göre kademe kademe açılmaya başlayacak iş yerleri için ilk adım bugün atıldı. AVM'lerin açılışından sonra bayram sonrası tekrar değerlendirmeler ile eğer salgın kontrol altında kalırsa diğer işletmeler de açılacak.

Önerilen Yazı : Kum Fırtınası Üzerine
Netflix üzerinde rastladığım ve izlemeye doyamadığım filmlerden birisi oldu Kum Fırtınası. 2016 yılı İsrail yapımı bir film. Gerçekler o kadar acı verici şekilde yüzümüze vurmuş ki anlatamam. Sanırım sanat filmi dedikleri böyle birşey.

Fakat sinemalar için en erken tarihin Temmuz başları olacağı konusundan yorumlar devam ediyor. 16 Mart'ta son sinema gösterimini yapan işletmeler 19 Mart itibari ile ikinci bir değerlendirmeye kadar faaliyetlerini sonlandırmıştı.

Salgının yayılma ihtimalinin en yüksek olduğu işletmeler arasında gösterilen sinemalar için bekleyiş uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Mayıs ve Haziran takvimini askıdan indiren sinema şirketlerinin beklediği haberler Temmuz'u gösteriyor. Fakat sıcak hava ve salgının rahatlaması sonrası açılışların erkene çekilme ihtimali de var.

Fakat sinema oturma düzenleri ve salonlardaki koltuk sayılarının tekrar düzenlemesinin sinema bileti fiyatlarına yansıması göz önüne alınınca 2020 yılı sinema sektörü için büyük bir kayıp olacak.

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

 • Mert Hoca

  Mert Hoca

  2020-06-11

  alınan kararın ne kadar doğru olduğu tartışılsa da ekonomik düşünüldüğünde normale dönüş zaten bir gün başlayacaktı

 • Kenan

  Kenan

  2020-05-13

  Bu pandemi döneminde açtıkları berber, avm gibi yerlerin yanına sinemaları da eklesinler biran önce. Birinci dalga bitemeden ikinci dalgayı yaşayalım

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)