Sinemalar En Erken Temmuz Ayında Açılacak

  Hükümetin Covid salgını sonrası değerlendirmelerine göre kademe kademe açılmaya başlayacak iş yerleri için ilk adım bugün atıldı. AVM'lerin açılışından sonra bayram sonrası tekrar değerlendirmeler ile eğer salgın kontrol altında kalırsa diğer işletmeler de açılacak.

  Fakat sinemalar için en erken tarihin Temmuz başları olacağı konusundan yorumlar devam ediyor. 16 Mart'ta son sinema gösterimini yapan işletmeler 19 Mart itibari ile ikinci bir değerlendirmeye kadar faaliyetlerini sonlandırmıştı.

  Salgının yayılma ihtimalinin en yüksek olduğu işletmeler arasında gösterilen sinemalar için bekleyiş uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

  Mayıs ve Haziran takvimini askıdan indiren sinema şirketlerinin beklediği haberler Temmuz'u gösteriyor. Fakat sıcak hava ve salgının rahatlaması sonrası açılışların erkene çekilme ihtimali de var.

  Fakat sinema oturma düzenleri ve salonlardaki koltuk sayılarının tekrar düzenlemesinin sinema bileti fiyatlarına yansıması göz önüne alınınca 2020 yılı sinema sektörü için büyük bir kayıp olacak.

  Netflix Bir Şey Deniyor #Osman

  Kült Film : Citizen Kane - Yurttaş Kane

  Arda Kural Tutunamayanlar’da Küçük Prens Oldu