Sinemalar Şimdilik Kapalı

Sinemalar Şimdilik Kapalı

Erkan Kavas

Sinemaların kapalı olması biz sinema severleri derinden etkilese de, şöyle de sevindirici bir yanı var. İnternet ne güne duruyor. Yapışın klavyelere diyorum. Netflix olsun, Amazon Türkiye olsun, Blu tv olsun, diğer siteler ve torrerntler olsun (tavsiye etmesek de.) hepsi emrinize hazır bir şekilde bekliyor.

Önerilen Yazı : Korona Sinema Dünyasını Vurdu
Malum dünyayı ve haliyle ülkemizi de sarmaya başlayan corona virüsü can almaya devam ederken artık normal salgın konusunun dışında dün itibari ile pandemik halini aldı. Pandemik çok ciddi bir olay. Tabi kurşunun adres sormadığı bir sistemde yaşadığımızdan ünlü ünsüz birçok kişi coronaya yakalanabiliyor.

Yayınlanan bir genelge ile 2020'nin fena süprizi coronavirüs nedeniyle sinemalarda kapatılan kurumlar arasına girdi. Muhtemelen tablo çok kötü olmazsa 2-3 hafta içinde normale dönecek olan bu durum nedeniyle sinema salonları boş kalacak. Tabi sinema emekçileri için de zor durumlar. Kötü günler geliyor. Ama mevzu sağlık, o yüzden önce sağlık.

Peki bu süreçte neler yapacağız? Sinema özelinde... Tabiki evlerimizde kendimizi karantina altına almışken işimiz gücümüz olmayınca, kendimizi artık filmlere verebilir. O Netflix dizisi senin bu Blutv benim dolanıp durabileceğiz.

Hep niyetlendiğimiz o 4 sezonluk diziyi oturup izleyebileceğiz. Korana günlerinde sinema diyelim. Gönlümüz rahat olsun.

Huzurlu kalın, sağlıklı kalın!

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)