Snowpiecer (Kar Küreyici) Eleştirisi

  Snowpiecer konusunu aynı isim 2013 yapımı bir filmden alıyor. Büyük oranda aynı konu dizileştirilerek ve biraz da düzenlenerek Netflix üzerinden yayına alındı. Neyse lafı fazla uzatmadan, kar küreyici, dünyanın başına gelen bir felaket sonrası buzul çağına çözüm bulana kadar icat edilen ve sürekli dünyanın çevresini turlayan bir tren içinde geçiyor.

  Bu tren yine platform gibi filmlerden aklımıza kazındığı şekilde bir kast sistemine sahip. 1. 2. 3'ün kategoriler ve buna artı hiç bir hakkı olmayan kuyruk vagonları ile resmen katmanlar içerisinde bir hayat barındırıyor.

  Sınıf ayrımı nedeniyle zenginler ve fakirlerin ayrıştığı bu sistemde, biletliler olarak ifade edilen kısımda bir cinayet serisi ortaya çıkmaya başlıyor. Tabi bunu çözemeyen yönetim ki (kendisine Bay Wilfred deniyor) çareyi kuyruktaki eski bir polisten yardım alma da buluyor.

  Cinayet bir yandan çözülürken, daha başka sorunlar ve sırların da ortaya saçıldığı görülüyor. Wilfred yani "W" firması aslında onlarca kişiyi bir hayalin içinde idare etmeye çalışıyor.

  Peki bu sistemin içinde ufaktan kendini hissettiren başkaldırı nelere yol açacak? Bundan henüz haberdar değiliz, haftalık olarak (pazartesileri) yayınlanan dizide, hikaye şimdilik üstü kapalı bir şekilde direnişe doğru yol alıyor.

  İyi seyirler dileriz.

  Mytho - Öylesine Bambaşka Bir Dizi

  Korona Sinema Dünyasını Vurdu

  Netflix'ten Yeni Bir Seri : Too Hot to Handle