Sokağın Çocukları ile Yola Çıkmak

  S1F1R B1R adlı dizinin hikayesini bilmeyen kalmamıştır. Uzun süre youtube üzerinde çeşitli zorluklarla ayakta kalan dizi son sezonlarını Blutv gölgesi altında tamamlamış ve bir güzel final izletmişti.

  Sektöre farklı bir soluk getiren bugün yayında olan ve reyting rekorları kıran Çukur’a da öncülük eden grup yepyeni bir ekiple yeni bir hikayeye daldı.

  Yeni dizi tabiki son mekanları olan Blutv’de yayına çıktı. Dizinin adı Sokağın Çocukları konulurken bazı şeyleri es geçtiklerini düşünmüştüm. Ama ilk bölümü izleyince yerli yerinde bir hikaye izlediğimi farkettim.

  Sokağın Çocukları geleneksel ezgilerin dışında farklı bir başlangıçla yola çıksa da yine, Sokağın ve haliyle içindeki ortamın gerçekleri ile ilk bölümü yayına aldı.

  Sokak Çocukları’nın dramını herkes bilir ama bir gün insanlar onların aslında dram yaşamadığını dram yaşattığını görebilirse çözüme gidilebilir diye düşündüğümden dolayı bu dizide daha çok maddi kaygıların öne çıkacağını düşünmüştüm. Orada yanılmadım. Ama sonuçta Blutv de Kızılay sandığı değil gelir elde edecek kazanacak ki, daha fazla yatırabilsin.

  Sonuç olarak Sokağın Çocukları Blutv’de özel bir yapım olarak Adana perspektifinde Türkiye’ye bazı gerçekleri ince ince sunuyor olacak.

  İzlemek için Blutv’ye doğru uzanabilirsiniz… Şuradan...

  Karakomik Filmler - 2 Arada

  Fil Adam'ın Ardından

  Sokağın Çocukları ile Yola Çıkmak