Tarihi Diziler Artık Gündem

  Gerçek tarihi diziler iki senedir gündemde kalmaya devam ediyor. Allah'a şükür senaryoları her ne kadar gerçeğine birebir uymasa da fox ve benzeri kanalların tamamın yanlış bir şekilde lansettiği bu tür dizilere karşı güzel bir girişim oldu.

  Hali hazırda geçtiğimiz senelerde önceli halini TRT-1'de devam ettiren Diriliş Ertuğrul'un yeni hali Kuruluş Osman ATV'de gününde birincilik yaşamaya devam ediyor. Yine bu zamanda TRT'de başlayan Uyanış Selçuklu dizisi de gününü rekor ile kapatıyor. Yine TRT'deki Abdülhamid Han dizisi. Peki yakında başlayacak olan Barbaros ne yapacak muhtemelen o da güzel bir noktaya ulaşacak ve haftanın prime timelarının çoğu tarihi dizilere dönecek.

  İnşallah Fox önce rezaletlerinde olduğu gibi Hülya Avşarlı vs. Kanunu mevzularına girip işin cılkını çıkarmaz. Muhteşem Yüzyıl denilen garabet zaten ülkemiz için bir kara yazıydı. Sonunda ortadan kalktı. Gömüldü gitti. Ama amacına ulaştı mı?

  Malesef evet. Yurtdışından insanlar atalarımızı tamamen kadın düşkünü insanlar olarak tanıdı. Bu ayıbı nasıl sileceğiz şu an için mümkün değil ama TRT ve diğer kanallarda daha dengeli senaryolar ile belki...

  Tarihi dizilere katkı yapacak başka kanallar olacaktır. Bakalım merakla bekliyoruz.

  Kült Film : Nosferatu - Bir Dehşet Senfonisi

  Türk İnternet Dizileri - Güncel Liste 2021

  Into The Night - Netflix İncelemesi