The Hunt Nihayet Vizyonda!

  Geçtiğimiz yıl yayınlanması planlanan fakat daha sonra yaşanan olaylar neticesinde önceden yayından kaldırılan daha sonra ile ertelendiği açıklanan The Hunt bu sefer bir aksilik olmazsa 13 Mart tarihinde İsveç ve Amerika’da sinemalarda olacak.

  Türkiye’de belirlenen vizyon tarihi ise 10 Nisan 2020. Almanya’da ise vizyon tarihi mayıs ayının ortalarını bulacak.

  Peki The Hunt yani “Av” filminin konusu nedir? Neden bu kadar ertelendi?

  Öncelikle filmin içindeki şu noktaya temas edeyim. The Hunt filmi günümüzde zenginler tarafından kullanıldığı iddia edilen bir aktivite. Yani bunun birçok farklı versiyonun olduğu zaman zaman basına sızıyor. Mesela zengin insanların organize olup dağlarda ava gittiğini hepimiz biliriz. Ama yakın zamanda Suriye olsun, Irak olsun, Libya olsun sırf bu bölgelerde canlı insan avına çıkan acınası tipteki insanların olduğunu da biliyoruz.

  Yani başka bir ifade ile zengin insanların canlı insan avına çıktığı gibi bir anlam yükleyebiliriz.  Peki The Hunt filmi bu kadar ağır bir konuyu neden işliyor? Bunun belirgin bir sebebi varsa o da maddi olması. Filmin yayınlandıktan sonra ardında bıraktıkları çok konuşulacağa benziyor. Bekleyip göreceğiz.

  Birbirini hiç bir şekilde tanımayan ama, seçilen 12 insanın boş bir arazide uyanması ile başlayan The Hunt, bu kişilerin çok şiddetli ve acımasız bir oyunun parçası olduklarını fark ettiklerinde yaşadıkları dramı konu alıyor.

  Küresel elitlerin ve multi milyonerlerin küçük şımarıklıklarını ekrana taşıyan Av, aslında bu acı durumun nasıl tersine dönebileceğinin de altını çiziyor.

  Şiddetin ne kadar kötü birşey olduğunu ve bugün sizin uyguladığınız şeklin kat ve kat falası ile bumerang gibi dönebileceğini unutmamamızın gerektiği de bir kez daha ortaya çıkıyor.

  İyi seyirler.

  Blu Tv'nin Çıplak'ı Üzerine - Ciddi İnceleme

  I am not Okay With This Hakkında!

  Psycho (1960) Filmi Freudyen Kişilik Katmanları Üzerine