The Queen's Gambit'i Nasıl Bilirsiniz?

  Malumunuz santranç oynamak bizim halkımız için çok lüks bir eylemdir. Okullarda falan anca sınıf başına bir kişi çıkar oynayan. Yeni nesilin zaten santraç görünce, tepkisi aa bu nedir olduğu için konuyu hortlatalım istedim.

  The Queen's Gambit yani Netflix'in yeni mini dizilerinde bir tanesi santraç satışlarını çılgın bir şekilde artırmış. Mükemmel bir zeka oyunu ve ileriyi tahmin etme modeli güden santraç belki bu dizi ile biraz akım kazanır.

  Dizide küçük yaşta annesiz ve zaten o aşamada babasız bir kızın yetimhane hayatı ile başlıyor. Tabi bu aşamada zemin katta görevli bir temizlikçi kızın hayatına santraç diye bir oyunu sokup onu dünyanın en önemli santraççısı haline getiriyor.

  Yıllar geçiyor, kız evlatlık veriliyor, olaylar büyüyor.

  Sekans olarak bakıldığı dengesiz bir modelde yürüyen bu dizi, oyuncu seçimi ile ise mükemmel Ben Harmon rolüne can veren Anya Taylar-Joy aslında çok bilinen bir isim. Ama dizinin geçtiği yıllar açısından değişik bir model ile insanların karşısına çıktığı için tanınmıyor gibi geldi.

  Yoksa kendisi, Peaky Blinders ve Atlantis gibi dizilerde geçen sene baya bir gündemde kalmıştı. 1996 doğumlu yıldız, henüz 24 yaşında ve ciddi bir proje ile izleyenleri karşısına çıkıp diziyi sırtladı. Annesinin Afrika, Babasının İskoç Arjantin kökenleri ortaya bambaşka , soğuk yüzlü bir ismi çıkardı.

  Bence kendisini ilerdi ciddi bir korku filminde izleyebilir. Soğuk katil modunda :)

  Dizi Netflix üzerinde ciddi bir kitle edindi. İzlemek isteyenlere duyurulur.

  Türk Netflix Dizisi : Bir Başkadır

  Alef Yeni Bölümü ile Bu Akşam Geliyor!

  Into The Night - Netflix İncelemesi