TRT'den Büyük İş - Masumlar Apartmanı

  Masumlar Apartmanı isminden de anlaşılacapı üzere kendi dünyalarına hapsolmuş bir ailenin apartmanları içindeki dramını konu ediniyor. Ta ki evin tek dış bağlantısı olan ama problem açısından abla ve kardeşlerinden hatta babasından farkı olmayan Han'ın İnci ile tanışması sonrasında yaşanan mücadeleye odaklanıyor.


  Masumlar Apartmanı her ne kadar yazarı tarafından gerçekten hayattan alınmış bir hikaye olsa da, bu bana pek gerçekçi gelmiyor. Evin üst katını çöp ev haline getiren birisi İstanbul'un meraklı gözleri komşu faktörleri göz önüne alındığında bu kadar rahat olamaz.

  Ezgi Mola'nın can verdiği karakterin aşırı tepkisi ve bunun üzerinde oluşturulan ezilme hissi diziyi biraz aşağıya çekse de, keşke daha iyi bir cast çalışması ise aslında oraya gidecek daha yaşlı bir karakter işi görürdü diye demeden geçemiyorum.

  Ezgi Mola, karakter bazında o kadar iyi bir oyuncu değil, sadece bazı ara dizilerde ve filmlerde yer yapmış bir isim. Mesela Tolga Çevik'in sonraki dönemlerde yayından kalkmasının nedeni Ezgi Mola olmuştu. Hatta Tolga Çevik daha sonraki denemelerinde de oluşturulan o iğrenç hava nedeniyle başarılı olamadı.

  Sonuç olarak güzel dizi ama bazı cast seçimleri sorunlu... TRT'den beklenmeyen bir drama başarısı diyebilrim.

  I am not Okay With This Hakkında!

  Bir Kült Film : Potemkin Zırhlısı

  Disney+ Dünya Çapında 50 Milyon Müşteriye Ulaştı