Türk İnternet Dizileri - Güncel Liste 2020

  Türk internet dizilerini bir araya getirmek sanırım bugüne nasipmiş, hadi bakalım listeden kendinize bir dizi seçip ve izlemeye başlayın.

  Şahsiyet

  Sanırım listenin en üstüne koymamız gereken bir dizi. Malum Haluk Bilginer’in başrolde yer aldığı bu dizide Cansu Dere, Şebnem Bozoklu gibi isimler de yer alıyor. Onur Saylak’ın yönetmeliğini yaptığı yapımın senaryosu ise Hakan Günday’dan geldi. Kendisi edebiyat dünyasında kült romanları ile ünlü.

  Haluk Bilginer’in canlandırdığı Agâh Beyoğlu hayatı yaşayan akışa direnen bir isimdir. Ama işler bir noktadan sonra öyle bir çıkmaza girer ki artık adaleti kendisi sağlamaya karar verir. Bu duruma en büyük etken kendisinin hasta olmasıdır.

  Sizi spoilerlere boğmadan ilk sırada bu diziyi tavsiye ediyoruz. Dizi Puhutv’de yayınlanmıştı.

  Masum

  Masum başrolde yine Haluk Bilginer’in oynadığı bir internet dizisidir. Blutv üzerinde yayınlanmış ve yine klasik bir olay örgüsünü anlatmıştı. Suç, cinayet ve gizli kalanlar üzerine… Dizide ünlü isimler yer almıştı. Ali Atay, Okan Yalabık, Serkan Keskin gibi...

  Dizinin arka planındaki şarkıyı ise Selda Bağcan seslendirmişti. Emekli bir emniyet amirinin sırları ve ailesi ile ilgili sakladığı gerçekler genç bir emniyet amirinin mücadelesini konu alan dizi bir dönem baya baya konuşulmuştu. Bu sebepten onu ikinci sıraya ekledik.

  Bozkır

  Yine Blutv’nin yapımcılığında gerçekleşen bir internet dizisidir. Her ne kadar yeni bölümü geleceği ifade edilsede sanırım gelmeyecek gibi görünüyor.

  Dizide bir emniyet amiri yine olaylar ve seri cinayetler ile uğraşmaktadır. Suç dizilerini severlerin kaçırmaması gereken bir yapım. Başrolünde, Yiğit Özşener yer alıyor.

  Sıfır Bir

  Kült yapımlardan birisi olan Sıfır Bir ilk olarak Youtube ile başladığı macerasını Blutv ile sonlandırmıştır. 6 Sezon çok farklı bir profil ile kendine has kitlesini ortaya çıkarmıştı.

  Adana sokaklar ve suç oranları ile birçok diziye ilham kaynağı olmuştur. Örneğin Ramo ve Çukur gösterilebilir.

  Fi

  Ünlü yazar Azra Kohen’in romanından uyarlanan Fi, agresif karakterleri ve +18 içeriği ile kısa sürede ilgi görmüştü.

  Daha sonra Showtv’de bir sezon gece kuşağında yayınlanan dizi yazar ve yapımcı anlaşmazlığından dolayı askıya alınmıştı.

  Dizinin başrolünde Ozan Güven, Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür yer almıştı. Dizi Puhu’da yayınlanmıştı.

  7 Yüz

  Çok takipçisi olmayan bir Blutv yapımıdır. 7 farklı bölüm 7 farklı hikaye ile birçok isme ev sahipliği yapmıştır. Bazı bölümlerde birbirine geçişler veya farklı işaretler yer almıştır.

  Bölümlerde Melisa Sözen, Genco Erkal, Damla Sönmez ve Cem Davran gibi isimler sıkça görülmüştür.

  Hakan Muhafız

  Netflix Türk dizi dünyasına girmesi ile tanıdığımız Hakan Muhafız o kadar çok beğeni aldı ki, Netflix devam ettirme kararı verdi. 3 sezonu geride kalan dizi 2021 yılında yepyeni bir sezon ile gelecek. Başroldeki Çağatay Ulusoy’un ününe ün katan dizi bunun yanı sıra onlarca oyuncuyu da dünya ile tanıştırdı.

  Atiye

  Netflix’in Muhafız Hakan’dan sonra gündeme aldığı hem Göbeklitepe’yi tanıttığı hem de tvlerde artık yer bulamayan Beren Saat’e can verdiği dizi Atiye çok insana ülkemizi tanıttı.

  Dizinin gündemin her ne kadar tarihi Göbeklitepe olsa da, özel güçleri olan Atiye karakteri özellikle o alanda dizi severleri de bir araya getirmişti. Dizinin yeni sezonunun olması beklenirken henüz tarihi ilan edilmedi.

  Dip

  Puhu Tv’de kısa bir dönem yayınlanan Dip, beklentilerin çok altında kalsa da, Neslihan Atasoy ve İlker Kaleli ile çok farklı bir konuyu ekranlara taşımıştı. Ama reytingleri beklentinin altında kalınca yeni sezonu askıya alınmıştı.

  Görünen Adam

  Onur Ünlü’nün Youtube üzerinden ücretsiz olarak yayınladığı mini dizi Görünen Adam, farklı konusu ile kısa süreli gündemi meşgul etmişti. Her bölümü 20 dakika süren dizinin bölümlerinde çok farklı isimler de görünmüştü. Öne çıkan isimler Erkan Kolçak ile Osman Sonat olmuştu.

  Dudullu Postası

  Blutv’de kısa süre yayınlanan dizilerden birisi olan Dudullu Postası 14 bölüm sonra yayın hayatına son vermişti. Daha sonra çift bölümlük seriler halinde Kanal D’de gece kuşağında yayınlansa da kısa süreli macerası orada sona ermişti. Absürt Komedi olarak bilinen dizi gazeteci olma hayali kuran bir adam ve çevresini konu ediniyor. Taner Ölmez ve Güven Kıraç diziyi taşıyan isimlerden olmuştu.

  Yaşamayanlar

  Blutv’nin yayına aldığı Yaşamayanlar, yerli vampir olarak lanse edilen bir dizi olarak medyada yer almıştı. Fakat Türk tipi izleyici ilk bölümlere meraklı bir arayış içinde girse de sonrasında dizi gündemden düşmüştü.

  Dizinin başrolünde Kerem Bürsin ve Elçin Sangu oynamıştı. Bu dizi sonrasında Kerem Bürsin ve Nilperi Şahinkaya farklı bir formatta Aynen Aynen’e devam ediyorlar.

  Bartu Ben

  Yalan Dünya dizisinden Orçun ismi ile tanınan ve Bartu Ben’de başrolde yer alan Bartu Küçükçağlayan dizinin sanırım tek ismi gibiydi. Her ne kadar dizide farklı kişiler de olsa, dizinin çıkış noktası ve hayat sigortası kendisiydi.

  Alef

  Blutv’de yeni yayınlanmaya başlayan Alef, başrolünde önemli oyuncular barındırıyor. Henüz bu cuma itibari ile 3. bölümü yayınlanmış olan dizi 8 bölüm sonrasında sezon finali yapacak. Beklentiler göre dizinin yeni bir sezon daha çekilmesi bekleniyor. Blutv’nin ciddi bir yatırım yaptığı dizinin başrolünde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen yer alıyor.

  Dizi emniyetin araştırdığı cinayet serilerine odaklanırken cinayetlerin arka planında ise sapkın bir cemaat araştırmasına doğru yol alıyor.

  Sokağın Çocukları

  Kısa süre önce Blutv’de başlayan ve finaline az kalan dizinin Adana Sıfır Bir dizisi ile bazı bağlantıları var. Dizide meşhur olmayan birçok kişinin oynaması yanısıra konu olarak da Adana’ya odaklanılıyor.

  Aşk 101

  Önümüzdeki hafta Netflix üzerinde yayınlanması planlanan gençlik dizisinin ismi duyulduğu günden beri, sosyal medya üzerinde bazı tepkiler var. Bu tepkilerin nedeni ise dizinin bazı lgbt grupları ile ilişkilendirilmesi. Her ne kadar Netflix bunu kabul etmese de Ramazan Ayının ilk günü yayınlanacak olan dizinin neler getireceği henüz belli değil.

  Aynen Aynen

  Şu an üçüncü sezonu yayınlanan dizinin ilk bölümleri çok kısa süreler ile birlike Youtube üzerinde yayınlanmıştı. Sonra dizi Blutv’ye geçip oyuncularda da bir değişiklik yapmıştı. Nilperi Şahinkaya’nın +18 bazı konulara girmesi ise ilgi çekmesine neden olmuştu. Dizinin yeni bir sezonunun olup olmayacağı ise henüz belli değil.

  Tam Kafadan Karavana

  Bir dönemler Okan Bayülgen’in programında meşhur olan Ali Biçim arkadaşları ile birlikte Youtube üzerinde yayınlanmak üzerine bir espor dizisi çekmişti.

  Kendi has karakteri ile takım koçu olan Ali Biçim her ne kadar yeni sezonu duyursa da yeni sezon gelmedi. Onun yerine bir film çekip diziyi sonlandırdılar. Film ise 27 Mart’ta yayınlanma planına rağmen Korona nedeniyle ertelendi.

  Sisteme Bir Başkaldırı : The Platform

  Netflix Uzay Komedisi Space Force ile Geliyor

  HBO Toplam 500 Saatlik Arşivini Online Olarak Yayınladı