Tutunamayanlar Tuttu Mu?

  Tutunamayanlar dizisi, dizi sektörüne 2020 yılında başarılı bir giriş yaptı. Başrollerini Doğu Demirkol, Ece Çeşmioğlu, Zafer Algöz gibi oyuncuların oynadığı dizi daha adından bahsettireceğe benziyor.

  Peki Tutunamayanlar Dizisini Diğer Dizilerden Özellikleri Neler?
  Tutunamayanlar dizisini bence diğer dizilerden kılan en önemli özellik; sosyal medyayı da etkin kullanışı. Dizinin şu ana kadar 5 bölümü yayınlandı. Her hafta Instagram ve Youtube platformlarını etkin bir şekilde kullanıyor. Instagram sayfası şu an 68 B civarında. YouTube 110 Bin civarında.

  Dizinin Eleştiri Nedenleri
  Tutunamayanlar’ın şüphesiz en çok eleştiri nedeni; “Leyla ile Mecnun” dizisine benzemesi. Ya da onun tadında olması. Ama ben bu düşünceye pek katılmıyorum. Leyla ile Mecnun “Ah Muhsin Ünlü’nün de etkisi ile absürt komediyi güzel işledi. Fakat Tutunamayanlar’ın olayı çok farklı. Benzer sahneler özellikle flashbacklerde yok mu? Tabii ki var. Ama bence Tutunamayanlar Kardeş Payı ve Leyla ile Mecnun’un karışımı bir dizi olmuş. Kadro seçimi de bunu gösteriyor bence.
  Diziyi İlhan ve Tarık Mı Götürüyor?
  5. Bölüme kadar İlhan, Tarık ve biraz daha Şair Lütfü’nün götürdüğünü söyleyebiliriz. Dizinin daha da başarılı olabilmesi için diğer karakterlerin de güçlenmesi gerekiyor. Tarık, İlhan ve Lütfi’nin sözleri leitmotivleşti bile ama Leyla ile Mecnun’un belirlediği bir çita var. O çitayı aşabilmesi için her karakterin oturması gerekiyor. Şu ana kadar İlhan (Zafer Algöz) karakterine ağırlık verildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Son iki bölümde “Yaşam Koçu” esprisi üzerine yoğunlaşılmış vaziyette.

  Her Şeye Rağmen Tutunamayanlar Tutuldu!
  Belki izleyicilerin tarih dizilerine doyuşu nedeniyle Tutunamayanlar dizisinin tuttuğunu da söyleyebiliriz. Muhteşem Yüzyıl ile başlayan tarih dizileri fulyasına Diriliş Ertuğrul, Abdulhamid ve en son Kuruluş Osman da eklenince Türk izleyicisi saray ve iktidar entrikalarına doymuş olmalı. E tabi Oğuz Atay’ın meşhur “Tutunamayanlar” romanın da adının değerini unutmamak lazım. Hepsi bir araya gelince, güzel bir ekip çalışması da olunca bir iş olur değil mi? Bize düşen E Sinemalar ailesi olarak başarılar dilemek. Güzel bölümler izlemek dileği ile...

  Snowpiecer (Kar Küreyici) Eleştirisi

  Kurtlar Vadisi Geri Dönüyor mu?

  Recep İvedik 6 - Nisan Ayında Netflix'te!