Unorthodox #Netflix İncelemesi

  Dizi ana hatları itibari ile bir kadının hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Tabi bu sefer kadın dini bir grubun pençesinde, yahudi cemaatinin içindeki sırlar ve ambargolar içinde var olma savaşını izleyebileceksiniz.

  Dizinin başrolünde yer alan sanatçı dünya tarafından çok bilinen bir isim değil. Shira Haas 1995 doğumlu bir israilli sanatçı. Kendisinin imdb profiline şuradan ulaşabilirsiniz. Henüz 25 yaşındaki bu sanatçı kardeşimiz mükemmel bir oyunculuk sergilemiş. Tabi ki onu Netflix'e kim ulaştırdı bilmiyoruz. Yani henüz bilmiyoruz.

  Sürekli islamafobia ile beslenen Avrupa'nın içinde aslında tüm dini grupların aynı kefeye koyulduğunu görüyoruz. Fakat bir farkla, Yahudilerin hayatı sanki bir kültürel aktivite gibi gösterilmiş. Ama dizinin arka planında yaşanan dramı ve özlemleri görebiliyorsunuz.

  Zorla evlendirilen, görücü usülüne benzetilen bu sistemde, hamile kalması için zorlanan bir kadın, cinselliğin ne olduğunu bilmeden sadece tariflerle ilerleyen bir hayat. Tabi bütün bunların ortasında bir kaçış hikayesi, yeniden hayat kurma çabaları ve teknoloji ile uzaktan mücadele... Gerçekten bir kadının başına gelmesi muhtemelen olan herşey 4 bölümlük minizi diziye aktarılmış.

  Ama bu diziyi izledikten sonra bir Avrupalı olsam, islama bin kere teşekkür ederdim.

  Ama ederler mi bilmiyorum?

  Yurtdışındaki yayınlanan eleştirilerde, filmin çok abartıldığı yazılmış hatta hikayenin alındığı kişi, çok olmuş ya, ben bu kadar yaşamadım gibi bir serzenişte bulunmuş.

  İşte bunların sebeplerin dizinin içinde, 4 saatinizi verin bence. Bir şans verin.

  Donald Trump’tan Oscar’a Gönderme

  Good Morning Veronica İncelemesi

  Disney+ Dünya Çapında 50 Milyon Müşteriye Ulaştı