Upload Dizisi Konusu ve Getirdikleri

  Bilimkurgu alanında bir süredir black mirror tadında bir hikaye çıkmıyor. Amazon buna kulak vermiş olacak güzel bir seri ile geldi. Adı upload yani yükleme. Ölen kişiler horizon adı verilen bir sanal dünyaya yükleniyor.

  Tabi bu dünya kapitalist dünya gerçekleri ile dolu, Horizon denen firma veya kuruluş, buraya yüklenen kişileri içerdeki hizmetlere ödenen ücretler karşılığında misafir ediyor. Ağ içinde ios gibi güncellemeler geliyor. Karakterlerin angel adı verilen melekleri var. Onlar da bir nevi cennet usülü hizmet alıyor. Buradaki gönderme ciddi anlamda cennet temasına olmuş.

  Tabi buraya düşen insanlar genellikle varlıklı, gigabyte usulü veri paketleri var. Bazı paketlerde sınırsız veriler var. Soros'un tipini andıran bir amca mesela öyle takılıyor. Kendine ait bahçe vs. Bunun dışında daha alt kısımlarda aylık 2 gbyte kotalı garibanlar var.

  Firma deneysel olarak kişileri dünyaya farklı bedenlere getirmeyi planlıyor. Tabi burada Bill Gates'e falan ciddi göndermeler göreceksiniz.

  Olan oluyor ve buraya düşen bir arkadaşın verileri birilerinin eline geçiyor. Tabi sonra gelişmeler üzerine ona aşık bir melek mücadele veriyor.

  Gerisini anlatmadan size bırakayım gerçekten seveceksiniz.

  Ryanair ve ucuz uçuş göndermesine lütfen iyi dikkat edin. Ayrıca tesla'nın otonom araçları vs. için de...

  The Oscars 2020 - 92. Akademi Ödülleri Verildi

  Sanırım Seri Cinayet Var - Cinayet Süsü

  Kalifat - Hilafet Netflix Dizisi