Yol Filmi : Yarına Tek Bilet

Yol Filmi : Yarına Tek Bilet

Erkan Kavas

Netflix'in Türk yapımlara yatırım yapmasının karşılığında yeni üyelikler kazanıyor olması, iştahını daha da kabartmış gibi görünüyor. Netflix Türk Dizi yapımlarından sonra şimdi de ilk Netflix Türk Yapımı Film'i ile gündemde... Filmin adı Yarına Tek Bilet.

Önerilen Yazı : Leila - Hint Dizisi - Netflix
Tabi bilinenin aksine o çalgılı oyunlu hint dizilerinden değil. Hatta yeni yayına çıkan Lelia'da oyun ve müzik namına bir olay yok. Dizi daha çok ütopik bir mevzuyu inceliyor.

Çok büyük bir konusu yok belki ama bir yol filmi olarak adlandırabiliriz. Genellikle yol filmleri otobüs veya araba ile yapılsa da bu sefer kullanılan araç Tren. Evet yanlış duymadınız bir tren yol filmi diyebiliriz.

Film genel anlamda Ankara - İzmir arasında tren içerisinde bir aşkı konu ediniyor. İki isim önce birbirinden nefret ediyor sonra işler değişiyor. Geçmişe çekilen süngeler bir bir toplanıyor. Sonra ortak noktalara ulaşılıyor.

Klasik bir hikayenin günümüze adapte edilmesi diyebiliriz.

İzlemek için hemen Netflix'e ışınlanabilirsiniz.

Erkan Kavas

Yazar : Erkan Kavas

Acıların çocuğu, sinema salonlarının orta arka koltuğunun müdavimi, filmleri izlerken uyuyabilen, fransızdan italyandan her daim hoşlanan, hayata isyan etmeyen bir insan, amatör ruhun dünyadaki yansıması.

Yorumlar

Sen de Yorumla

Yorumlarınızın onaylanması için belirli kriterlere sahip olmalı, bunların en dramatik olanı yukarıda okuduğunuz yazı ile ilgili olmasıdır. Tabi bunun dışında size burada açıklayamayacağımız bazı sırlarımız var. Hangimizin yok ki?
* olan boşlukları doldurmanız gerekiyor :)