Netflix Bütçe Kesintilerine Tamam Dedi

netflix

Evet yanlış duymadınız o koskoca platfrom artık kendine özel ürettiği o premium içeriklerde çılgınlar gibi para saçmayacak.

Sanırım bu kararı almalarında 100+ milyon dolar bütçe ayırıp duman oldukları . Triple Frontier filminin etkisi büyük. Nedense Ben Affleck’i gördüğüm de böyle bir sıkıntı olabileceğini içimden geçirmiştim.

Tabi olayları biraz kurcaladığımız da elimizde Get Down ve Marco Polo gibi iki örnek daha var. Bu iki yapım da çılgın para harcanmasına rağmen ne tutunabildi ne ödüllendirildi.

Netflix bundan üst perdeden yaptığı bir açıklama ile kâr etme odağına geçecek. Tabi bu da değişik frekanslarda ne kadar dizi varsa ekranlara taşıyacağı anlamına geliyor. Örneğin Sex Education, Family Business, How to Sell Drugs Online (Fast) gibi gibi… Uzar gider bu liste. Eşcinsellik ve uyuşturucu gibi temalar her zaman çok izleniyor çok reklam alıyor ve haliyle çok konuşuluyor.

Bu türün takipçisiyseniz sizin için güzel günler yakın ama, yok ben daha spesifik düşünüyorum derseniz canınız sıkılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir