La Casa De Papel 4.Sezonu Yayında!

Hikaye devam ediyor. Heyecan dorukta merak etmeyin size ilk 1 saat içinden spoiler vermeyeceğiz. Ama şunu unutmayın La Casa De Papel'in 4. sezonu cidden bomba gibi başladı.

Esinemalar Mart Raporu

Şubat ayı itibari ile uzun bir aradan sonra tekrar yayına başlayan sinema portalı esinemalar com mükemmel çıkışını sürdürdü. Her ne kadar Şubat ayını ilk gününden beri kullanmasa da hazırladığımız rapor hoşunuza gidecek.

Madam C. J. Walker’ın Hikayesi

Netflix’in bu dönemlerde yayınladığı mini dizilerden en etkileyici olanı sanırım Self Made: Madam C. J. Walker’ın Hikayesi oldu.

La Casa De Papel'de Geri Sayım!

Olaylar öyle bir yerde kalmıştı ki... Her şey bir anda cehenneme dönmüştü. Grubun beyni inanılmaz bir tuzağa düşmüş. Beynin tüm bağlantıları ele geçirilmişti. Peki sonra?

Sisteme Bir Başkaldırı : The Platform

Düşünün dikey bir hapishane var buraya insanlar cezalarını hafifletmek için geliyor. Tabi sistemde sadece hapishanelik suçlular yok, bunun dışında buraya gelen ümidi kalmamış hastalar ve sırf test için görmek isteyenler var. İşte The Platform böyle bir film.

Netflix Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

Öncelikle Netflix hayatımıza ilk girdiğinde yani biz onu bilmiyorken, VHS kaset kiralama firmasıydı ve sadece Amerika'da belirli eyaletlerde çalışıyordu. Daha sonra ne olduysa oldu ve dünyanın dev sistemlerinden birisi haline geldi.

Kalifat - Hilafet Netflix Dizisi

Netflix yine bazı olayları öyle değilmiş ama böyleymiş gibi gösteren projelerinden birisini yanına aldı. Hem de beklenen tarihlerden çok öncesinde… Tam karambol anlarında yani.

Bozkır Dizisinin Bize Anlattıkları

Bozkır Blutv’nin 2018 yılının sonlarında başlattığı ve 2019 yılının Ocak ayının ilk günlerde sezon finali yaptırdığı bir proje. Her ne kadar ikinci sezonu olacak iddiası ortada dolansa da, aradan geçen 14 aylık süre içerisinde ikinci sezon ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Karakomik Filmler - Kaçamak

Kaçamak, ilk film 2 Arada kadar etkileyici olmasa da, bizi ilk dakikaları itibari ile çatallanan bir hikayeye götürdü. Malum arkadaşlar bayi toplantısı ayağına bilmem ne spa modelinde bir yere gider. Tabi asıl amaç farklıdır. Genel olarak Ukrayna'da yapılan bu hayat kadını mevzusu bu dağın başındaki yerde planlanmıştır.

Netflix She Dizisi Hakkında

Bilirsiniz malum hint dizileri özellikle Kanal 7'nin verdiği 500-1000 bölüm arası falan oluyor. Sürekli müzikler falan oluyor. Bu dizide de böyle müzikler var ama kimse acayip sahnede oynamaya başlamıyor. Çok amerikanvari güzel bir dizi olmuş. Netflix biraz para ateşleyince ortaya güzel bir yapım çıkmış. Konu da baya güzel.

Karakomik Filmler - 2 Arada

Ayzek lakaplı asıl adı Metin olan bir arabalı vapur görevlisine odaklanan Cem Yılmaz filmi, dün itibari ile Netflix semalarında görüldü. Çeşitli gerekçelerle sinemada izlemediğim ama merak ettiğim bu filme sonunda ulaştım. Beğendim diyebilirim. Helen ikincisinden daha da çok.

Netflix Görüntü Kalitesini Düşürme Kararı Aldı

Netflix kendisine yapılan bilgilendirme sonrası Amazon Prime, Apple Tv gibi gruplarla beraber görüntü kalitelerini düşürme kararı aldı. Koronavirüs salgını nedeniyle artan kullanım nedeniyle internet üzerinde meydana gelebilecek yığılmaların da böylelikle aşılması bekleniyor.

Black Widow Vizyon Tarihi Ertelendi

Dünyayı kavuran Koronavirüs salgını nedeniyle önemli yapımlardan birisi daha vizyon tarihini erteledi. Marvel evreninin yeni yapımlarından birisi olacak olan Black Widow şu an için belirsiz olsa da sene sonuna kalabilir.

Sinemalar Şimdilik Kapalı

Sinemaların kapalı olması biz sinema severleri derinden etkilese de, şöyle de sevindirici bir yanı var. İnternet ne güne duruyor. Yapışın klavyelere diyorum. Netflix olsun, Amazon Türkiye olsun, Blu tv olsun, diğer siteler ve torrerntler olsun (tavsiye etmesek de.) hepsi emrinize hazır bir şekilde bekliyor.

Esinemalar Android Uygulaması Yayında

Biraz uğraştık ama değdi. Kendi kaynaklarımızdan native bir şekilde android uygulamamızı java kullanarak programladık. Kısa bir test süresinden sonra. Google Play’de ufak bir sorun yaşasak da yayına aldık.

Korona Sinema Dünyasını Vurdu

Malum dünyayı ve haliyle ülkemizi de sarmaya başlayan corona virüsü can almaya devam ederken artık normal salgın konusunun dışında dün itibari ile pandemik halini aldı. Pandemik çok ciddi bir olay. Tabi kurşunun adres sormadığı bir sistemde yaşadığımızdan ünlü ünsüz birçok kişi coronaya yakalanabiliyor.

Arda Kural Tutunamayanlar’da Küçük Prens Oldu

Çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle uzun süredir sinema ve dizi sektöründen uzak kalan Arda Kural, bu hafta yayınlanan Tutunamayanlar dizisinin 9. bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Dayı Filmi Görücüye Çıkıyor

İlk duyurulduğu dönemlerde Ezel dizisindeki Ramiz Dayı ile eşleştirilen Dayı film son açıklamalara göre Ezel’deki hikayeden tamamen bağımsız bir kabadayıyı anlatacak.

Sinema Bileti Fiyatlarındaki Dramatik Artış

Uzun süredir sinemalara uğramayan birisi olarak yaptığım küçük bir araştırmada zaten farkında olduğum ama henüz yüzleşmemiş olduğum bir gerçek ile karşı karşıya geldim. Haliyle yüzleştik.

Gaslit Sam Esmail'in Yeni Gözdesi

Sam Esmail yine bir şeyler deniyor sanırım. Yaptığı her proje ile gündeme çıkan gerçekten bu işi iyi yapanlardan birisi olduğunun altını bir kez daha çiziyor gibime geldi.